VII GMINNA SPORTOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA "ZDROWO NA SPORTOWO"

DSCo08198Zespół Szkolno - Przedszkolny w Zalasowej był już po raz siódmy organizatorem Gminnej Sportowej Olimpiady Przedszkolaka , która odbyła się 6 czerwca 2018 r.
Wszystkich przybyłych gości oraz widownię przywitał pan dyrektor ZSz-P Leszek Sutkowski. Po krótkim przemówieniu nastąpiła prezentacja nazw oraz hasła przewodniego drużyn. Oficjalnym otwarciem Olimpiady było odśpiewanie hymnu "Olimpiada Przedszkolaka" oraz złożenie ślubowania mobilizujące dzieci do zabawy w duchu fair play. We wspólnej rywalizacji, ale przede wszystkim w zabawie wzięło udział 7 drużyn z oddziałów przedszkolnych ze szkół z Woli Lubeckiej, Lubczy, Kowalowej, Jonin, Bistuszowej, Zalasowej oraz z przedszkola z Ryglic. Dzieci zmagały się z konkurencjami zespołowymi, wykazując się swoimi indywidualnymi umiejętnościami oraz w konkurencjach grupowych. Trzeba dodać, że już siedmiolatki były bardzo dzielne. Za współzawodnictwo, doping oraz wspaniałą zabawę każda drużyna otrzymała dyplom, nagrodę dla swojego oddziału przedszkolnego, a każdy zawodnik upominek. Nagrody oraz poczęstunek w formie smacznego i słodkiego obiadu sponsorował dyrektor Leszek Sutkowski. Podziękowania za sprawne poprowadzenie olimpiady składamy p. Michałowi Skowronowi nauczycielowi wychowania fizycznego oraz za całą organizację imprezy nauczycielkom p. Marcie Galas oraz p. Annie Patyk. Do zobaczenia za rok, to ostatnie słowa jakie padły z ust organizatorów!

Marta Galas

Galeria zdjęć

 
Dzień Bibliotek

Noc Bibliotek 2018Biblioteka Publiczna w Zalasowej zaprasza wszystkich uczniów z klas IV-VII do udziału w ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek". Wydarzenie rozpocznie się w Bibliotece Publicznej w Zalasowej w dniu 8 czerwca 2018 r. tj, najbliższy piątek. Początek godzina 19.00 zakończenie godzina 22.00.  Szczegóły na plakacie. Zapisy prosimy dokonywać u Pani Edyty Pawłowicz w bibliotece publicznej wyłącznie na drukach udostępnionych przez bibliotekę. Zgody na udział można również pobrać z poniższego komunikatu jak również w szkolnej bibliotece u Pani Lucyny Jajkiewicz

"Tarapaty", Polska 2017

Dla bibliotek uczestniczących w akcji Noc Bibliotek pod hasłem "RzeczpospoCzyta", dzięki wsparciu akcji przez Next Film, mamy w tym roku polski film, który pół roku temu miał premierę kinową - "Tarapaty" w reż. Marty Karwowskiej.
"Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa. Julka dobrze o tym wie. Ma jedenaście lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka, zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego zwariowany pies Pulpet. Niespodziewanie dzieciakom wpada w ręce tajemniczy plan prowadzący - jakżeby inaczej - do skarbu. Zaczyna się niebezpieczna przygoda. Bez przyjaźni i współpracy dzieciaki nie maja szans wybrnąć z tarapatów."
scenariusz i reżyseria: Marta Karwowska
muzyka: Antoni Komasa-Łazarkiewicz
występują: Hania Hryniewicka, Kuba Janota-Bzowski, Roma Gąsiorowska, Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Maria Maj, Piotr Głowacki, Dobromir Dymecki, Michał Grzybowski, Agnieszka Skrzypczak, Krystyna Tkacz i Jowita Budnik.
producent: Agnieszka Dziedzic
produkcja: Koi Studio
koprodukcja: DI Factory, Mazowiecki Fundusz Filmowy
dystrybucja: Next Film
współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
wiek: 8+
czas: 90 min

Załączniki do pobrania:

1. Zgoda rodzica/opiekuna

2. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, w tym danych wrażliwych

 
Wszystkie dzieci nasze są... dzień dziecka w grupie "Biedronki"

Dzień Dziecka Biedronki-002Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków, którzy zostali zaproszeni do kolegi z grupy, gdzie cały dzień trwała zabawa w pięknym ogrodzie. Dzieci bawiły się wspaniale.
Dzień obfitował w liczne atrakcje: zabawy na ogrodzie, huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie, trampolina, odbył się mecz w piłkę nożną, zabawy w piaskownicy, zabawy zabawkami itp.
Po wspaniałej zabawie mogliśmy skosztować kiełbaski z grilla, pieczonego chleba, owoców, oraz przekąsek. Nie zabrakło też wspólnej zabawy z plastyką, szczególnie przypadło dzieciom do gustu tworzenie pięknych orderów w kształcie słońca, które każdy mógł zabrać ze sobą do domu. Na zakończenie dnia każdy otrzymał małą niespodziankę. I choć przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca od rodzin i nauczycielek, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

"Biedronki" bardzo dziękują Miłoszowi za zaproszenie, a jego mamie za przygotowanie miejsca i przekąsek. Dziękujemy również mamie Jakuba za upieczenie chleba oraz tacie Lenki za drobne upominki dla dzieci.

A. Prus

Galeria zdjęć

 
Dzień Dziecka klas 3sp

043-Dzień Dziecka klas3 sp-042Świetna zabawa na świeżym powietrzu, zapoznanie z lamą Kuku i kucykiem Jaśkiem, dyskoteka z konkursami i nagrodami, nauka robienia pizzy - tych wszystkich atrakcji doświadczyły dzieci z klas 3 sp w ramach Dnia Dziecka w pizzerii Pietro Party w Czarnej Tarnowskiej. Pełni radości i zadowolenia uczniowie planują kolejne wyjazdy klasowe!

K. Olszówka-Łępa

Galeria zdjęć

 
Dzień Dziecka klas I

13-Dzień Dziecka klas I-01230 maja wszyscy uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Dziecka. Czas wolny od zajęć dydaktycznych każda klasa spędzała w umówiony z wychowawcą sposób - na sportowo, rekreacyjnie, na wycieczkach. W tym dniu kuchnia serwowała pyszne zapiekanki, a Rada Rodziców częstowała słodkimi przekąskami.
A klasy pierwsze znów wyruszyły na wycieczkę, tym razem do Domu Kultury w Tuchowie na widowisko muzyczne pt. "KOSMICZNE OPOWIEŚCI"
przygotowane przez uczniów i nauczycieli SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W TUCHOWIE.
To nieziemskie widowisko zachwyciło bogatą scenografią, efektami akustycznymi, muzyką na żywo, tańcem i strojami. Oklaskiwaliśmy głośno aktorów i muzyków zwłaszcza, że wśród nich były dwie pierwszoklasistki ? Gabrysia Gutkowska oraz Wiktoria Piątek, a także trzecioklasista Mateusz Gutkowski, nauczycielem klarnetu jest zalasowianin P.Grzegorz Kluzek. Mieliśmy dla nich drobne upominki, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.
Następnym punktem tej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Miejskiego. Z kilku pomieszczeń znajdujących się w podziemiach Domu Kultury Pani przewodnik zaproponowała nam Salę Rzemiosła i Skarbiec Tuchowski. Pierwsze pomieszczenie zawiera liczne przedmioty użytkowe i narzędzia związane z dawnymi rzemiosłami. Ciekawa opowieść przeniosła nas kilka dziesięcioleci wstecz. Dowiedzieliśmy się też, że dawniej w Tuchowie wydobywano sól kamienną. Skarbiec kryje cenne pamiątki związane z Ojcem Św. Janem Pawłem II.

J. Sarad

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>