"Jaś i Małgosia"

Dzień Książki Jaś i Małgosia1124 kwietnia w dalszym ciągu świętowaliśmy w zalasowskiej bibliotece dzień książki. Z tego właśnie powodu do biblioteki zostały zaproszone przedszkolaki z grupy "Mądre sówki" wraz z wychowawczyniami p. Anną Patyk i Katarzyną Plebanek.
Po zabawach integracyjnych z chustą animacyjną, ponownie przenieśliśmy się do krainy bajek, gdzie zostaliśmy przywitani piosenką "Witajcie w naszej bajce". Następnie maluszki wysłuchały bajki pt. "Jaś i Małgosia", po czym dyskutowaliśmy o tym co spotkało Jasia i Małgosie w lesie. Rozmawialiśmy również o zachowaniach poszczególnych bohaterów oraz o wnioskach jakie można wysnuć z przeczytanej bajki.
W dalszej części zajęć raz jeszcze wróciliśmy do zabawy, przy piosence "Baba Jaga Stara" bawiliśmy się w lubianą przez wszystkie dzieci zabawę "Baba Jaga patrzy". Następnie przeszliśmy do zabawy muzyczno-ruchowej pt. "Jaś i Małgosia zbierają grzyby".
Na zakończenie opuściliśmy krainę bajek, gdzie czekała na nas słodka niespodzianka. W zajęciach wzięło udział 22 przedszkolaków.

 Edyta Pawłowicz

Galeria zdjęć

 
"Dzień książki"

14-Dzień Książki-013

23 kwietnia to szczególny dzień dla każdej biblioteki, bowiem tego dnia obchodzony jest na całym świecie dzień książki. Tym samym jest to doskonała okazja do promowania czytelnictwa wśród najmłodszych. Z tej właśnie okazji do biblioteki zostały zaproszone grupy przedszkolaków: tygrysków i biedronek wraz z wychowawczyniami panią Małgorzatą Siwek-Słomską i panią Anną Prus.

W ramach zabaw integracyjnych bawiliśmy się z pomocą chusty animacyjnej. Następnie odbyliśmy lot na czarodziejskim dywanie, który przeniósł nas do tajemniczej krainy bajek, gdzie czekało mnóstwo niespodzianek. Przywitani piosenką ?Witajcie w naszej bajce" rozpoczęliśmy część główną zajęć. Po wysłuchaniu wiersza pt. "Kochamy bajki" rozmawialiśmy o bajkach o których usłyszeliśmy. Rozwiązywaliśmy bajkowe zagadki, a w dalszej część rozpoznawaliśmy tytuły bajek na podstawie wyświetlanych zdjęć. W czasie spotkania, dzieci wysłuchały również bajkę pt. "Złotowłosa i trzy misie".' Na koniec pobawiliśmy się w zabawę "Podaj misia" w rytmie piosenki "Jadą misie" i tym samym opuściliśmy krainę bajek.
Wszystkim świętującym Dzień Książki składamy serdeczne życzenia jak najczęstszego kontaktu z książek oraz wielu fascynujących podróży przez labirynty wyobraźni. Pamiętajmy, że "Kto czyta książki, żyje podwójnie".

 Edyta Pawłowicz

Galeria zdjęć

 
Dzień Ziemi w bibliotece

09-Dzień Ziemi-00822 kwietnia obchodzimy święto Ziemi. Z tej okazji w zalasowskiej bibliotece odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne, których celem było uświadomienie najmłodszym, jak chronić i dbać o nasze środowisko poprzez segregację śmieci. W zajęciach uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami p. Martą Galas i p. Z. Kosowską.
W ramach integracji bawiliśmy się przy użyciu chusty animacyjnej, tak bardzo lubianej przez dzieci. Zabawa "Kogo brakuje" i "Ratujmy świat" wywoła wiele emocji. Następnie wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki przyrodnicze oraz słuchaliśmy wiersza pt. "Sprzątanie świata" po wysłuchaniu, którego dzieci dowiedziały się co to jest segregacja oraz jakie zagrożenia wynikają z zaśmiecania. Porozmawialiśmy o tym jak wygląd temat śmieci w naszych domach. Wiedzę uzupełniliśmy oglądając bajkę proekologiczną, która w sposób szczegółowy objaśniła, który kolor jaki pojemnik oznacza.
Na koniec odbyła się zabawa ruchowa, w rytmie piosenki ekologicznej "Poważna sprawa" posprzątaliśmy las, którym był nasz dywan i następnie posegregowaliśmy zebrane śmieci.

Edyta Pawłowicz

Galeria zdjęć

 
Sukces Dawida Lebryka

Miło nam poiformować, iż Dawid Lebryk uczeń klasy Vb został Laureatem Konkursu Krakowska Matematyka 2017/2018 zajmując 2 miejsce. Ucznia do konkusu przygotowała P. Janina Usarz. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w środę 16 maja 2018r. o godzinie 10:00 w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krakowie. Gratulujemy sukcesu laureatowi, opiekunowi oraz rodzicom!

Szczegóły konkursu na stronie: www.krakowskamatematyka.malopolska.pl

 
Justyna Burza znowu na podium!

medalJustynyBurza

Uczennica naszej szkoły Justyna Burza kl. Va wraz z ekipą tuchowskich zawodników MOSiR-u Tuchów uczestniczyła w Międzywojewódzkim Otwartym Turnieju Judo Młodzików i Dzieci. Zawody odbyły się w dniu 22 kwietnia 2018r., w klubie KS Budowlani Sosnowiec.

W zawodach startowało 415 zawodników z 39 klubów z Polski, Czech oraz Słowacji. Poziom sportowy turnieju był bardzo wysoki zawodnicy stoczyli wiele pojedynków. Justyna po wyczerpujących walkach wywalczyła srebrny medal w kategorii wagowej 38 kg.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>