IX edycja festynu "Bądż bezpieczny maluchu w drogowym ruchu"

Bezpieczny maluch

 

 

 

 

 

 

 

 

 Nasi uczniowie rozpowszechniają wiedzę z zakesru bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie tylko na własnym podwórku, czego dowodem jest ten dyplom.

 
Wycieczka do Oświęcimia i Brzezinki

09-IMG 5972

W dniu 3 października 2017r. klasy III gimnazjum wyruszyły na wycieczkę do Oświęcimia. Niektóre wyjazdy mają charakter rozrywkowy, inne krajoznawczy , ten natomiast był wyjątkowy. Młodzież wraz z opiekunami: panią Agnieszką Solarz, Heleną Kawa, Alicją Klimek i księdzem Sławomirem Mrózkiem w strugach deszczu rozpoczęła zwiedzanie obozu w Oświęcimiu. Zgromadzone eksponaty, zdjęcia i spokojny głos przewodnika pozwalały zobaczyć oczami wyobraźni ogrom zbrodni, który tam się dokonał. W całkowitej ciszy , pełni wzruszenia złożyliśmy wiązankę kwiatów pod "Ścianą straceń". Następnie udaliśmy się do Brzezinki. Niesamowite wrażenie wywarł na nas "las" kominów po dawnych barakach, bydlęcy wagon stojący nadal przy torze kolejowym, czy wnętrze baraku mieszkalnego. Po krótkiej przerwie przygotowane zostały dla nas warsztaty, podczas których mogliśmy zgłębić los Romów i dzieci w tym obozie. W oczach wielu zabłysły łzy, niektórzy milcząco próbowali przyswoić to co zobaczyli, ale wszyscy zachowali się właściwie. Potwierdzili to nasi przewodnicy słowami... macie wspaniałą młodzież , bądźcie z niej dumni, bo umieli się tu odpowiednio zachować...

Galeria zdjęć

 
Dzień Chłopaka

Tradycją w naszej szkole są doroczne obchody Dnia Chłopaka. W tym roku świętowaliśmy go 29 września. Aby podkreślić wyjątkowość tego dnia, uczniowie oraz niektórzy nauczyciele założyli kolorowe krawaty. Ten element garderoby zapewnił uczniom ochronę przed niechcianym pytaniem. Miłą niespodziankę kolegom sprawiły również dziewczęta, które obdarowały ich drobnymi upominkami. Wszystkim chłopakom życzymy: uśmiechu na twarzy, radości w sercu oraz spełnienia marzeń.

 
Wycieczka klas Va,b i kl VI - SZCZUCIN, ZALIPIE, WIERZCHOSŁAWICE

20170929 101650

Dnia 29 września 2017r. 54 uczniów z klas piątych i szóstej wraz z Dyrekcją - mgr Leszkiem Sutkowskim i wychowawcami: mgr Danutą Cius, mgr Izabelą Ilcewicz, mgr Janiną Usarz udaliśmy się na wycieczkę autokarową.
Na początek zwiedziliśmy Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Kiedy dotarliśmy na miejsce czekało na nas 2 przewodników, którzy po uroczystym powitaniu zaskoczyli nas prezentem w postaci "kamizelki odblaskowej" dla każdego uczestnika, co w przyszłości przyczyni się do lepszej widoczności nas na drodze, a tym samym zwiększy się nasze bezpieczeństwo. Na początek dzieciaki oglądały filmy edukacyjne pt: "Dzieje drogownictwa w Polsce" oraz prezentacje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. W sercach naszych utkwiło hasło przewodnie: "...mamy tylko jedno życie i warto je przeżyć dobrze."
Przewodnicy w bardzo ciekawy sposób opowiadali o tym wyjątkowym i jedynym w Polsce muzeum. Znajduje się tutaj największy liczący się na świecie zbiór zabytkowych maszyn drogowych, projekty dróg i mostów, dokumenty z XIX i XX wieku oraz pamiątki drogownictwa. Placówka ta jest utrzymywana i objęta opieką przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.
Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się skansen maszyn drogowych, gdzie znajduje się ponad 80 eksponatów.
Ze Szczucina udaliśmy się do Malowanej Wsi - Zalipia. W Izbie Regionalnej zachwycaliśmy się bogatym wzornictwem zalipiańskim, którym zdobiono ściany i niemal wszystkie przedmioty znajdujące się w izbach.
Głównym celem wycieczki do Zalipia były warsztaty plastyczne "Tradycje a nowoczesność" organizowane przez Dom Malarek. Każdy uczeń przygotował sobie "pędzelek" z brzozowego patyczka., potem akrylowymi farbami w kolorach: białym, brązowym i granatowym malował na kartkach zalipiańskie wzory. Gdy ręce się trochę wprawiły w malowaniu uczniowie otrzymali drewniane deseczki, które ozdabiali farbami a swoje dzieła zabrali na pamiątkę. Po zakończeniu warsztatów przyglądaliśmy się jak artystki ludowe ozdabiają przedmioty codziennego użytku.
Będąc w Zalipiu pieszo przeszliśmy do Kościoła, by po drodze podziwiać kwiaty malowane na elewacjach domów, stajniach, a nawet na studniach.
Ostatnim punktem były Wierzchosławice - Muzeum Wincentego Witosa. Pani przewodnik przybliżyła nam postać trzykrotnego premiera Polski i zobaczyliśmy dom rodzinny w którym Witos się urodził oraz gospodarstwo wybudowane przez samego Witosa. Wieczorem pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domów.
J.Usarz

Galeria zdjęć

 
Dodatkowe odpłatne zajęcia taneczne

Dodatkowe odpłatne zajęcia taneczne (szkoła tańca A&J DANCE MIND Anna Siwek i Jakub Motyka).
Od środy 4 października 2017 w Pałacu pod Dębami rozpoczynają się dodatkowe zajęcia taneczne prowadzone przez panią Annę Siwek.
Środa
9.45  -  10.30     02, 1b, 2
10.45 - 11.30     3b
11.55 - 12.40     1ac
13.00 - 13.30     przedszkole, 01 s.4
13.40 - 14.25     3a, 4ab
14.30 - 15.15     5ab, 7ab

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>