Dzień Przedszkolaka
"Każdy przedszkolak dobrze wie, Że kiedy wrzesień już kończy się Od najmłodszego aż po starszaka Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!"

 

To było kulminacyjne wydarzenie czwartkowego Dnia Przedszkolaka - obchodzonego w Zalasowej po raz pierwszy.

     W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Zalasowej 29.09.2011r 92 dzieci świętowało Dzień Przedszkolaka.Ten dzień jest okazją do zwrócenia uwagi społeczeństwa na znaczenie wychowania przedszkolnego i edukację małego dziecka.Uroczyste obchody tego wyjątkowego święta rozpoczęły się o godz. 11.30 przemarszem ulicą Karpacką. Rozśpiewany, barwny korowód przedszkolaków wraz z opiekunami poprowadziła p. Marta Galas. Na koniec odbyło się uroczyste puszczanie balonów do nieba, a każdy balon to marzenie, które na pewno się spełni oraz słodka niespodzianka od Rady Rodziców.

Wszystkim dzielnym, ślicznym, mądrym, naszym.... przedszkolakom ślemy życzenia!

zobacz zdjęcia

 
Wycieczka do Krakowa i Oświęcimia.
   
      4 września uczniowie klas II gimnazjum pod opieką P. J. Usarz, P. L. Sutkowskiego oraz P. A. Klimek brali udział w wycieczce do Krakowa i Oświęcimia.

     W Krakowie uczniowie brali udział w zajęciach warsztatowych zorganizowanych na terenie Parku Edukacji Rozwojowej. Klasa II A zapoznała się z problemami najmłodszych mieszkańców peruwiańskich miast natomiast II B pogłębiła wiedzę na temat nierówności społeczno-ekonomicznych na świecie, na przykładzie produkcji czekolady w Ghanie.

     Zajęcia te uświadomiły uczestnikom, że nasze codzienne wybory mogą przyczynić się do budowania lepszego, bardziej uczciwego i solidarnego świata oraz, że mamy moralny obowiązek pomagania najuboższym regionom naszej planety.

     Następnie udaliśmy się do Oświęcimia, w którym znajduje się największy obóz koncentracyjny utworzony przez Niemców. Zwiedzanie obozu rozpoczęliśmy od bloków, w których znajdują się liczne zdjęcia dokumentujące tragiczne losy Żydów, Polaków i członków innych narodowości. Zobaczyliśmy pozostałe po więźniach rzeczy osobiste, takie jak: okulary, buty, walizki, przedmioty codziennego użytku, ich zdjęcia oraz pomieszczenia, w których zmuszeni byli mieszkać. Widzieliśmy celę, w której śmiercią głodową umierał Św. Maksymilian Kolbe. Pod Ścianą Śmierci obok bloku 11 (zwanego Blokiem Śmierci) oddaliśmy hołd zamordowanym minutą ciszy, składając kwiaty i zapalając znicz. Kolejnym punktem zwiedzania były pomieszczenia, w których znajdowało się krematorium i komory gazowe. Następnie przejechaliśmy z przewodnikiem do muzeum w Brzezince (Birkenau). Wejście do niego stanowiła ogromna brama wjazdowa, przez którą kiedyś przejeżdżały pociągi przywożące więźniów z całej Europy. Na terenie tego obozu mieliśmy możliwość zobaczyć pozostałości po barakach mieszkalnych oraz sanitarnych.

Wycieczka na długo pozostanie w pamięci uczestników.

zobacz zdjęcia

 
Akcja sprzątanie świata

     Jak co roku uczniowie naszego Zespołu uczestniczyli w akcji Sprzątanie świata-Polska 2011". Sprzątanie naszej miejscowości poprzedziły lekcje ekologii, na których omówiono zasady segregowania odpadów oraz bhp w czasie prowadzonej akcji. Na lekcjach plastyki uczniowie rysowali plakaty związane z akcją a na przyrodzie założyli słownik pojęć ekologicznych. Wyznaczone zostały także rejony sprzątania. W dniach 15,16 września wyruszyliśmy na sprzątanie Zalasowej. Skupiliśmy się na sprzątaniu parkingów, rowów przydrożnych i skrajów lasu. W czasie akcji zebraliśmy 450 pełnych worków śmieci. Do akcji włączyli się także rodzice, którzy uprzątnęli 4 dzikie wysypiska śmieci. Za udział w akcji wszystkim składamy podziękowania.

zobacz zdjęcia

 
Zebranie z rodzicami


     W dniu 15 września w naszej szkole odbyło się zebranie z rodzicami. W czasie zebrania Pani dyrektor zapoznała rodziców z podstawowymi dokumentami pracy naszej szkoły. Były to min. Szkolny program: wychowawczy i profilaktyczny. Na zebranie z rodzicami został zaproszony przedstawiciel Policji, który wygłosił pogadankę do rodziców na temat bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły.

     W celu pogłębienia wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się drogami publicznymi uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej biorą udział w projekcie ?Odblaskowa szkoła" w ramach, którego wzięli udział w festynie zorganizowanym przez MORD w Tarnowie.

zobacz zdjęcia

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012


     Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 w naszej placówce miało charakter nader uroczysty. Zebraliśmy się przed szkołą i wraz z pocztem sztandarowym na czele przeszliśmy do kościoła, aby wziąć udział we Mszy Świętej. W liturgii brała udział Pani Burmistrz Miast i Gminy Ryglice, Dyrekcja ZSz-P, nauczyciele i społeczność uczniowska. Mszy Świętej przewodniczył ks. P. Róg ? nowy wikary, kazanie natomiast wygłosił proboszcz naszej parafii ks. K. Kozyra. Po mszy przeszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie czekała na nas nowo powołana Pani Dyrektor ZSz-P Krystyna Olszówka-Łępa. Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego, minutą ciszy uczciliśmy 72 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na wstępie Pani Dyrektor gorąco powitała miłego gościa w osobie Pani Burmistrz Teresę Połoska, oraz przedstawiła wizję rozwoju placówki, zamierzenia oraz plany na nowy rok szkolny, w których centralnym punktem jest uczeń i jego rozwój.
    I tak to nowy rok szkolny 2011/2012 można uznać za rozpoczęty. Życzymy sobie, aby ogromny zapał, który towarzyszy nam na starcie był z nami do końca roku. Mamy nadzieję, że wszystkie miłe słowa, które zostały wypowiedziane tego dnia się spełnią.

 
<< pierwsza < poprzednia 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 następna > ostatnia >>