XII Wielka PGNiG Parada Smoków

XII Wielka PGNiG Parada Smoków- Sąsiedzi Teatru Groteska dobiegła końca. Wydawało się, że tym roku pogoda pokrzyżuje plany smokom i ich wielbicielom, ale ostatecznie dzielne smoki wywalczyły bezwietrzną i bezdeszczową aurę do swoich smoczych harców. W kolorowym korowodzie smoków uczestniczyły tłumy zachwyconych Krakowian i przybyłych specjalnie na tę okazję turystów ciekawych, jak rozegrają się smocze zmagania o tytuł tego najpiękniejszego.

Dobre nastroje, zabawa, piękna pogoda, przebierańcy, bębniarze i muzycy, tysiące animatorów smoków dużych i małych, ziejących ogniem, machających ogromnymi skrzydłami, latających, jeżdżących, skaczących, do tego: smoki litewskie, białoruskie, niemieckie, ukraińskie, a nawet eko-smok i smok chiński ? to wszystko na Wielkiej Paradzie Smoków, Rycerzy i Dam Dworu, która w wyśmienitej atmosferze przeszła ulicą Grodzką aż na Rynek Główny.

Wyniki: KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE I GIMNAZJA:

III Miejsce - 500 zł - smok nr 23 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej /smok Beethowen/ - przygotowanie p. Stefania Kozak

smok

 
Wycieczka oddziałów przedszkolnych

Dnia 25 maja 2012r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz ze swoimi wychowawczyniami: Martą Galas i Zofią Kosowską oraz opiekunami: Lucyną Jajkiewicz i Leszkiem Sutkowskim odbyły wycieczkę do "Rancza w Dolinie" położonego w Łękawce. Pobyt w Ranczu rozpoczęły od zwiedzania mini zoo, gdzie zobaczyły różne gatunki ptaków i ssaków żyjących w innych krajach, między innymi: bażanty, strusie, pawie, alpaki, wielbłądy, kangury, lamy, koniki kucyki i konie huculskie. Następnie każde dziecko odbyło przejażdżkę quadem oraz jazdę konną pod opieką instruktora. Niemałą atrakcją było szukanie złota, które zakończyło się wręczeniem dyplomu dla znalazcy największej ilości "złotych kamieni". W grupie "A" owym szczęściarzem okazała się Wiktoria Świnionoga a w grupie "B" Jakub Szwalec. Największą radością była zabawa na placu zabaw wyposażonym w dmuchane zamki, zjeżdżalnie, tunele a także trampolinę, huśtawkę i piaskownicę. W chacie góralskiej zjadły skromny posiłek w postaci drożdżówki i soku. Zmęczone, ale radosne i zadowolone wróciły do szkoły.

zobacz zdjęcia

 
Festyn Rodzinny 2012

Od 2006 roku w naszej szkole organizowany jest festyn rodzinny. W tym roku 27 maja dopisała wspaniała pogoda, zaproszeni goście i  mnóstwo atrakcji. Swoją obecnością zaszczyciła nas burmistrz Ryglic p. Teresa Połoska, która złożyła życzenia wszystkim rodzicom, dzieciom z okazji ich świąt. Również  z radością powitaliśmy księży naszej parafii, radnych powiatu, gminy, sołtysa z radą sołecką, byłych dyrektorów szkoły a przede wszystkim rodziny przybyłe na spotkanie. Wszystkich zachwyciły występy dzieci przedszkolnych i szkolnych w programach dedykowanym rodzicom, piosenki w wykonaniu zespołów dziecięcych szkolnych, grupy parafialnej Ichtis, zespołu młodzieżowego Arius, który przygrywał do tańca, grup tanecznych począwszy od folklorystycznych do grupy tańca nowoczesnego Explore Dance Crew z OK w Zalasowej. Nie zapomniał o nas smok, który przygotowany został na Paradę smoków w Krakowie 3 czerwca. Niespodzianką okazał się pokaz judo w wykonaniu naszych judoków i zaproszonych gości z Pałacu Młodzieży z Tarnowa, szkoła tańca Flame p. Jachyma z Burzyna, pokaz motorów "Wataha" oraz mażoretki z Żurowej. Rodzice wykazali się jak zawsze aktywnością piekąc placki, przygotowując grilla i inne smakołyki. Podczas festynu został rozstrzygnięty konkurs na "najdłuższe włosy", który wygrała Aleksandra Burza z kl. 2a sp, wręczono nagrody w konkursach plastycznych, sportowych. Nagrody rzeczowe otrzymali uczniowie osiągający wysokie miejsca w nauce i w konkursach, a byli to: Milena Kusek, Natalia Kawa i Oliwia Kawa. Rodziny biorące udział w rozgrywkach sportowych wykazali się nie tylko umiejętnościami sportowymi, ale tez wiedzą sportową. Zapraszamy za rok!

zobacz zdjęcia

Pragnę podziękować sponsorom:

Dorota Pawłowicz, Tomasz Madeja, Voltronik-Tarnów, Bank Rzemiosła Ryglice, Firma przewozowa Kubuś-Judyta i Zdzisław Januś, Lispol, MORD Tarnów-p. Bernard Karasiewicz, Włodzimierz Kocoł-firma Renaux, Cezar, Solo, Władysław Olszówka, Ewa i Krzysztof Usarz,Viblask, Lesława Dominiewska, Burza Robert-systemy komputerowe, Koło Gospodyń Wiejskich, ks. p. Róg, ks. K. Kozyra, nauczyciele szkoły.

Gorąco dziękuję wszystkim RODZICOM, którzy pracowali przy organizacji festynu, pieczeniu placków, panom z OSP, którzy przygotowywali festyn przed, w czasie i po, sołtysowi wsi,  Ośrodkowi Kultury w Ryglicach w osobie p. Piotra Krzywonia,  wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za aktywne włączenie się w przygotowanie i przebieg festynu.

Krystyna Olszówka-Łępa

dyrektor ZSz-P w Zalasowej

 
Szkoła przyjazna dla sześciolatka

Rada Rodziców klas 0 szkoły podstawowej pod opieką pani Marty Galas wzięła udział w ogólnopolskim projekcie "Mam sześć lat". Naszej szkole został nadany certyfikat " Szkoła przyjazna dla sześciolatka" przyznawany przez Ministra Edukacji Narodowej oraz rodzice otrzymali podziękowania od Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego.

DSCN2248

DSCN2254

 
Święto Rodziny w Przedszkolu

29 maja w Przedszkolu odbyła się bardzo sympatyczna uroczystość - Święto Mamy i Taty. Przedszkolaki w odświętnych ubiorach a grupa Biedronek przebrana w egzotyczne stroje zaprezentowały urozmaicony program artystyczny. W trakcie  występów dzieci wreczyły swoim rodzicom przygotowane wcześniej portrety. Uroczystość zakończono wspólną zabawą.

mini__01

 
<< pierwsza < poprzednia 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 następna > ostatnia >>