Spotkanie z muzyką

Dnia 7.12.2012 r. najmłodsze dzieci z przedszkola , oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-3 SP po raz trzeci wzięły udział w SPOTKANIU Z MUZYKĄ zatytułowanym Z gwiazdą na gwiazdkę. Podczas koncertu zaprezentowano największe hity muzyki rozrywkowej oraz najpopularniejsze utwory o tematyce świątecznej np. Jest taki dzień przebój Czerwonych Gitar, Kolęda dwóch serc śpiewana przez A. Piasecznego, M. Szcześniaka . Wspólnie zastanawialiśmy się jakie warunki trzeba spełnić , żeby zostać gwiazdą. Odpowiedzi na to pytanie udzielił nam gość naszego koncertu, Andrzej Drożdżał śpiewający najniższym głosie męskim - basem. Przedstawił nam przykładowe arie w swoim wykonaniu min: Ten zegar stary - aria Skołuby ze Strasznego Dworu Moniuszki. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy kolędę Gore Gwiazda Jezusowi śpiewaną przez Arkę Noego . Spotkanie prowadziła agencja artystyczna Lama.

zobacz zdjęcia

 
Mikołaj w szkole

Jest już tradycją, że 6 grudnia w naszej szkole zjawia się Mikołaj i obdarowuje wszystkich uczniów i dzieci drobnymi upominkami. Nie inaczej było i tego roku. Od rana na korytarzach szkoły mogliśmy zobaczyć starca z siwą brodą, który w otoczeniu elfów odwiedził sale lekcyjne, rozmawiał z uczniami i rozdawał prezenty. Najwięcej emocji wzbudził oczywiście wśród dzieci z ? zerówki" oraz z przedszkola. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które specjalnie dla Niego przygotowały. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Niektóre dzieci jednak obawiały się, że nie dostaną prezentu, ponieważ broiły troszkę przez ostatni rok. W końcu jednak wszyscy otrzymali prezenty i mogli rozkoszować się jedzeniem słodyczy. Zaraz po rozdaniu podarunków słychać było głosy o tym, co dzieciaki chciałyby dostać w przyszłym roku. Święty Mikołaj obiecał, że prezenty będą jeszcze większe, ale dostaną je tylko grzeczne dzieci. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy.

zobacz zdjęcia

 
Zespół Misyjny "Wschód"
003
 
TEATRZYK W SZKOLE

Dnia 3 grudnia nasza szkoła gościła aktorów z krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki "MASKA", którzy przedstawili spektakl profilaktyczno - edukacyjny pt. "Tajemnice świętego skrzata". Spektakl obejrzały dzieci oddziałów przedszkolnych, uczniowie klasy II i III oraz grupa świetlicowa. Spektakl opowiadał historię skrzata, najbliższego i najbardziej zaufanego pomocnika świętego Mikołaja. Skrzat ten, grudniową porą traci pamięć w niewyjaśnionych okolicznościach i tu rozpoczyna się jego cała niezwykła i barwna historia. Skrzat szybko znajduje bardzo tajemniczy list, z którego dowiaduje się, że świąt nie będzie. Pojawia się również postać chłopca, który przestał wierzyć w Mikołaja, choć w głębi serca dalej wiedział, że on istnieje oraz Śnieżynki, która zna najbardziej ukrywane tradycje świąteczne i tajemnice Mikołaja. W tej magicznej scenerii przeplata się tematyka przyjaźni, budowania więzi rodzinnych oraz bezinteresownego obdarowywania się najwymyślniejszymi podarkami - objawia się prawdziwa magia świąt. Aktorzy poprzez utrzymanie interaktywnego charakteru spektaklu, umożliwiającego udział dzieci w widowisku, wyzwolili w nich wielkie emocje. Dzięki temu przekaz treści wychowawczych był bardzo efektywny.

zobacz zdjęcia

 
"ZAPROŚ EKOMIKOŁAJA - BĄDŹ EKOMANIAKIEM"
ekomikoajGrupa "Smerfików" z naszego przedszkola otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie pod hasłem: "ZAPROŚ EKOMIKOŁAJA - BĄDŹ EKOMANIAKIEM". Organizatorem konkursu była Branżowa Organizacja Odzysku S.A. w Tarnowie. Nasze czterolatki przez dwa miesiące przygotowując się do konkursu uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych metodą projektu. Zapoznały się z głównymi zagadnieniami z zakresu ochrony środowiska, które są możliwe do zrealizowania już przez małe dzieci. Nasze dzieci rozpoznają i nazywają zwierzęta żyjące w lesie i na łące, poznały ich środowisko życia oraz warunki potrzebne im do życia i rozwoju. Rozumieją także konieczność segregowania śmieci i dopingują do tego domowników. To bardzo ważne! Jako podsumowanie projektu przedszkolaki przedstawiły 13 listopada 2012 licznie zgromadzonej publiczności 20 minutowe przedstawienie, w którym. poprzez wierszyki, piosenki, inscenizację, improwizacje ruchowe i wspólną zabawę z przekonaniem i humorem udowodniły, że czterolatek jest odpowiedzialny za otaczające go środowisko i wie jak o nie dbać! Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci z całej Polski. Zdaniem organizatorów nadesłane prace prezentowały wysoki poziom artystyczny. Komisja wzięła pod uwagę oryginalność, zaangażowanie oraz walory artystyczne nadesłanych projektów. Wyróżnienie w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym jest ogromnym sukcesem! Dziękujemy też panu Tadeuszowi Sępkowi, który nasze zmagania nagrał, abyśmy mogli wziąć udział w konkursie. Wprawdzie nie wygraliśmy nagrody głównej i EkoMikołaj osobiście do nas nie zawita, ale zawsze możemy liczyć na tego prawdziwego świetego Mikołaja, na którego niecierpliwie czekamy. Opiekun przedsięwzięcia Katarzyna Radziszewska
 
<< pierwsza < poprzednia 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 następna > ostatnia >>