SZKOŁA

Pozostałe

Lista odwiedzin

Odsłon : 868699


Designed by:

Błąd
  • XML Parsing Error at 1:286. Error 9: Invalid character

29 maja w Przedszkolu odbyła się bardzo sympatyczna uroczystość - Święto Mamy i Taty. Przedszkolaki w odświętnych ubiorach a grupa Biedronek przebrana w egzotyczne stroje zaprezentowały urozmaicony program artystyczny. W trakcie  występów dzieci wreczyły swoim rodzicom przygotowane wcześniej portrety. Uroczystość zakończono wspólną zabawą.

mini__01

 
Wycieczka Zakopane - Rabka

Dnia 22.05.2012r. uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w wycieczce do Zakopanego i Rabki. Wielką atrakcją okazał sie wyjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch. Widok gór wysokich z piętrami roślin, płatami zalegającego śniegu, przy pięknej pogodzie zapierał dech w piersiach. Smak i zapach oscypków na Krupówkach pozostanie w pamięci na długo, a eksponaty z Muzeum Przyrodniczego i film przybliżyły historie Tatr.

Dla wielu jednak "diabelskie koło", "łódź Wikingów", tunel strachu czy samochody w Rabkolandzie będą najlepszym wspomnieniem.

Wszystko to działo się przy upalnej pogodzie i wspaniałej opiece : Władysława Lecha, Jarosława Kawy, ks. Pawła Roga i Heleny Kawy.

mini_Z_01

 

XII edycja turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" to rozgrywki przeznaczone dla dzieci będących w III klasie Szkoły Podstawowej i młodszych. Reprezentacja naszej szkoły odniosła wielki sukces, wygrywając najpierw turniej gminny, następnie regionalny a dnia 24 maja finał powiatowy i tym samym awansując do finału wojewódzkiego. Ostatni turniej był pełen emocji. Nasi zawodnicy kolejno pokonali drużyny z Żabna, Zakliczyna i Tarnowca. W półfinale okazali się lepsi od drużyny z Wojnicza. Finał turnieju to potyczka z Niedomicami i wygrana po rzutach karnych. Finał wojewódzki odbędzie się 31 maja w Tymbarku. Warto nadmienić, że wszyscy zawodnicy oraz trenerzy drużyn zakwalifikowanych do tegoż finału podpiszą flagę, która zostanie przekazana reprezentacji Anglii, która będzie występować na EURO 2012. Flagę przekaże zwycięska drużyna. Ambasadorem turnieju w Małopolsce jest były piłkarz Wisły Kraków Mirosław Szymkowiak, z którym dzieci spotkają się już w najbliższy czwartek.

Uczniowie reprezentujący SP w Zalasowej to: T. Drozd, S. Usarz, T. Magdziarczyk, H. Plebanek, D. Żywiec, M. Stańczyk, P. Zaworski, M. Stańczyk, M. Burza, J. Zalas, Ł. Filip, J. Kozak, B. Grzenia.

Bez względu na wynik najbliższego turnieju możemy być dumni z naszych uczniów.

Trzymajmy za nich kciuki już 31 maja.

DSC00182

 

image39

W dniu  9 maja  obchodzimy rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana. Obecnie dzień ten celebrujemy jako Dzień Europy.

Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów organizując uroczyste spotkanie społeczności szkolnej w trakcie którego klasy prezentowały wcześniej wylosowane przez siebie kraje Unii Europejskiej. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy strojów narodowych oraz kulinaria. Nie zapomnieliśmy o naszej Ojczyźnie. Uczniowie wykazali nasz ścisły związek z historią, nauką i kulturą europejską. Organizatorem byli nasi nauczyciele języków obcych a nad całością czuwała Pani wice-dyrektor Iwona Olearczyk-Mikulska będąca jednocześnie przewodniczącą jury. Najwyżej ocenionymi prezentacjami w kategorii klas szkoły podstawowej była klasa IVb, zaś w kategorii gimnazjum największą liczbę punktów uzyskała klasa Ib. Dziękujemy wszystkim za ciekawe pomysły prezentacji i duże zaangażowanie.

zobacz zdjęcja

 
Klasy 4 w Ojcowie

W dniu 2 maja uczniowie klas IV zainaugurowali czas wycieczek w naszej szkole. Tym razem młodzi globtroterzy byli w Ojcowskim Parku Narodowym. Zwiedzili bardzo nowoczesne muzeum przyrodnicze. Byli w jaskini Ciemnej, którą znali z podręcznika szkolnego. Zwiedzając Jaskinię Łokietka przypomnieli sobie omawiane na lekcjach historii dzieje jednoczenia się Polski. Naocznie przekonali się dlaczego zamki w Pieskowej Skale i Ojcowie nazywamy Orlimi Gniazdami. Zmęczeni lecz zadowoleni, z małym opóźnieniem wrócili w godzinach wieczornych do stęsknionych rodziców.

zobacz zdjęcia

7

 
<< pierwsza < poprzednia 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 następna > ostatnia >>

Losowe zdjęcie

Inne portale

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Imieniny:

Dzisiaj : Bogusława Tekli