Egzamin gimnazjalny 2012 - próbne testy gimnazjalne online

Informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z nowego Serwisu internetowego, przygotowującego uczniów do Egzaminu Gimnazjalnego . Oto link

Egzamin gimnazjalny 2012 - próbne testy gimnazjalne online

Testy te można rozwiązywać bezpośrednio na stronie, w prosty i wygodny sposób, całkowicie BEZPŁATNIE. Dzięki temu będziecie mogli lepiej przygotować się do EGZAMINU GIMNAZJALNEGO!

 
Spotkanie uczniów z żużlowym Mistrzem Polski Stanisławem Burza

Uczniowie klas IV-VI i I-III Gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z dwukrotnym drużynowym żużlowym Mistrzem Polski i indywidualnym Mistrzem Szkocji Stanisławem Burza absolwentem zalasowskiej szkoły.
Pan Stanisław przyjął zaproszenie i 30.01.2012r. spotkał się z uczniami opowiadając im o swojej pasji oraz przedstawił sylwetkę sportowca, swoje sukcesy ale i często bolesne upadki czyli blaski i cienie tego sportu. Uczniowie mogli przyjrzeć się także motocyklowi oraz przymierzyć kask, rękawice i gogle.
Pan Stanisław pochwalił się medalami, pucharami, które przywiózł ze zwycięskich zawodów. W czasie prezentacji można było oglądać filmiki ze startów,
w których sportowiec brał udział.
Uczniowie zadawali pytania dotyczące zarówno dyscypliny sportowej jaką jest żużel oraz na temat sprzętu i dzieciństwa, czasów szkolnych oraz samej kariery pana Stanisława. Nasz gość bardzo chętnie i ciekawie odpowiadał na pytania zaszczepiając pewnie u niejednego ucznia żużlowego bakcyla. Na koniec spotkania uczniowie otrzymywali autografy i byli fotografowani u boku mistrza speedway.

zobacz zdjęcia

 
SPOTKANIE Z MUZYKĄ

W dniu 28 stycznia 2013 roku w naszej szkole odbyło się czwarte "Spotkanie z muzyką" pod hasłem "Muzyczne przeszkadzajki". Z okazji trwającego karnawału uczniowie zapoznali się z rytmami tanecznymi z różnych regionów świata. Poznali również egzotyczne instrumenty perkusyjne takie jak: bębny, wibrafon, saksofon, naśladujące odgłosy przyrody i zachęcające do tańca i zabawy. Spotkanie organizowała Agencja Artystyczna "Lama".

zobacz zdjęcia

 
PILNA WIADOMOŚĆ DLA KLASY SZÓSTEJ
test
Informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z nowego Serwisu internetowego, przygotowującego uczniów do sprawdzianu szóstoklasisty. Oto link: http://www.sprawdzian-szostoklasisty.pl Testy te można rozwiązywać bezpośrednio na stronie, w prosty i wygodny sposób, całkowicie BEZPŁATNIE. Dzięki temu drodzy szóstoklasiści będziecie mogli lepiej przygotować się do sprawdzianu szóstoklasisty, co poprawi wyniki i wizerunek całej naszej szkoły.
 
DZIEŃ SENIORA 2013 r.
Są takie dwa dni w roku, w których obdarzamy szczególnymi dowodami miłości i szacunku babcie i dziadków. Szkoła, doceniając rolę rodziny jako naturalnego środowiska wychowawczego, czyni starania, aby więź dziecka z rodziną była także elementem życia szkolnego. Stąd też odbywają się w szkole imprezy z udziałem członków rodziny. Do sympatycznych spotkań przygotowanych przez dzieci i nauczycielki oddziałów przedszkolnych należy Dzień Seniora. Impreza ta łączy dwa święta obchodzone w dniach 21 i 22 stycznia. Są to Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Dnia 12 stycznia 2013 r. do szkoły licznie przybyli szacowni goście, by podziwiać występy wnucząt. Przywitała ich ciepłymi słowami pani dyrektor Krystyna Olszówka-Łępa, która w imieniu swoim i wszystkich pracowników szkoły złożyła serdeczne życzenia.

W pięknie udekorowanej sali dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowane przez panie wychowawczynie p. Z Kosowską, p. M. Bardo, p. A. Patyk , zespół folklorystyczny "Mali Zalasowianie" do którego dołączyły dzieci realizujące projekt "Dobra Szkoła - Lepszy Start" przygotowany przez p. J. Sarad, klasy VI włączając swój wesoły skecz w formie programu "Familida" przygotowany przez p. B. Niziołek i chór szkolny w skład, którego wchodzą uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, a przygotowany przez p. J. Rąpałe przedstawiły przygotowany program artystyczny. Babcie i dziadkowie zostali obdarowani skromnymi upominkami. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Na koniec uroczystości wnuki zaprosiły swoje babcie i dziadków do wspólnej zabawy przy muzyce. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Dzień pełen uśmiechów, radości a także wzruszeń, czasami łez. Atmosfera była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 następna > ostatnia >>