Finał konkursu Bezpieczna droga do szkoły

509d00cb0cef2_g1W piątek, 9 listopada, w kinie IMAX w Galerii Plaza w Krakowie odbyła się gala finałowa konkursu "Bezpieczna droga do szkoły", który zorganizowała redakcja Gazety Krakowskiej, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie. Na początku laureaci konkursu obejrzeli film pt. "Pod taflą oceanu 3D", a następnie nastąpiła najbardziej oczekiwana chwila. Odczytanie wyników konkursu i rozdanie nagród. Najlepszą szkołą w konkursie plastycznym został Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej. Wyróżniono indywidualnie prace: Gabrieli Kawa, Magdaleny Kos, Aleksandry Galas i Aleksandry Stepek. Szczegółowe wyniki konkursu zostaną opublikowane w Gazecie Krakowskiej 13 listopada. W nagrodę otrzymaliśmy zestaw znaków drogowych. Będzie możliwość zorganizowania "miasteczka" rowerowego. Gratulujemy uczniom i nauczycielom klas 1-4 sp zwycięstwa w tak prestiżowym konkursie oraz zaangażowania w przygotowanie prac.

DSCN2405

Szczegóły: naszemiasto.pl

zobacz zdjęcia

 
Stypendium dla Natalii i Alberta

ikeafamily

Miło nam poinformować, że nasza szkoła korzysta z Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY. Fundusz powstał przy współpracy firmy IKEA Retail i Fundacji Świętego Mikołaja podczas akcji "Na rodzinę można liczyć", prowadzonej we wszystkich sklepach IKEA na terenie Polski w dniach 9.07. - 19.08.2012. IKEA zachęcała swoich klientów do okazywania podczas dowolnych zakupów karty programu IKEA FAMILY, w zamian przekazując po 50 groszy od każdej transakcji na rzecz stypendiów dla uczniów w Polsce.

Nasza szkoła otrzymała 4000 zł do dyspozycji na stypendia dla zdolnych i jednocześnie zaangażowanych społecznie uczniów. Uczniowie mogli składać wnioski do 26 września 2012r. Wśród kandydatów komisja wyłoniła 2 stypendystów. Są to:

1. Natalia Kawa
2 Albert Kusek

Gratulujemy serdecznie naszym utalentowanym uczniom!!

Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na stronie www.narodzinemoznaliczyc.pl.

 
Pokaz artystyczny grupy "REKONSTRUKTO"


Dnia 26.10.2012 r. gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczna Rekonstrukto , która swoim pokazem przybliżyła dzieciom i uczniom SP i GIM czasy średniowiecza, kiedy to "rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku by chronić honoru i ojczyzny". Zaprezentowali nam żywa lekcję historii przedstawiając interesujące opowieści i legendy. Artyści przywieźli ze sobą "małe muzeum" w którym uczniowie mogli zobaczyć i dotknąć bogatą kolekcję broni i rekwizytów. Dzięki możliwości osobistego zapoznania się z rekwizytami i strojami uczniowie mogli z tej lekcji nauczyć się i zapamiętać bardzo wiele. Wszystkim, którzy wzięli udział w tej prezentacji taka lekcja żywej historii niezmiernie się spodobała, a wiedza wyniesiona z tego pokazu na długo zapadnie w pamięci uczestników.

zobacz zdjęcia

 
SPOTKANIE Z MUZYKĄ

Dnia 25.10.2012 r. grupy przedszkolne oraz uczniowie klas młodszych SP rozpoczęli cykl ?Spotkań z muzyką" prezentowanych przez grupę artystyczną "Lama". Głównym celem koncertów jest zaszczepienie w słuchaczach miłości do różnego rodzaju muzyki. Tematem pierwszego spotkania była "Muzyka wokół nas" . Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie skąd biorą się dzwonki w telefonie komórkowym? Jakie piosenki znanego zespołu trafiają do spotu reklamowego? Podczas koncertu prześledziliśmy przykłady, kiedy muzyka towarzyszy różnym dziedziną naszego życia i dowiedzieliśmy się jak ogromny wpływ ma na to jak się czujemy, zachowujemy i co robimy. Instrumentem wiodącym był "obój". Oczywiście dzieci i uczniowie aktywnie włączyli się do zabaw tanecznych i prezentowali się młodszej publiczności szkolnej.

zobacz zdjęcia

 
Protokół z rozstrzygnięcia I Gminnego Konkursu na wiersz promujący Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

Konkurs dotyczył uczniów z klas I - VI.

Wzięło w nim udział sześć (z siedmiu) szkół z naszej gminy:
-Publiczna Szkoła Podstawowa w Bistuszowej,
-Szkoła Podstawowa w Kowalowej,
-Zespół Szkół w Lubczy,
-Szkoła Podstawowa w Woli Lubeckiej,
-Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach,
-Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej.

Każda szkoła miała przesłać na adres organizatora po 3 wiersze wyłonione w drodze eliminacji na szczeblu szkoły. Łącznie we wszystkich szkołach ułożono 132 wiersze o wskazanej tematyce.

Dnia 15X komisja konkursowa w składzie: p. Alicja Klimek, mgr Barbara Niziołek ,mgr Władysław Lech, mgr Jolanta Sarad dokonała oceny i weryfikacji wierszy, biorąc pod uwagę ich oryginalność, zgodność z tematem oraz twórczość własną uczestników.

Wyniki :

I miejsce wiersz "Bezpiecznie na drodze" Paweł Nalepka, ucz. kl. VI Szkoły Podstawowej w Kowalowej,

II miejsce wiersz "Bezpiecznie do szkoły" Monika Czarnik, ucz. kl. I Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalasowej,

III miejsce "Bezpieczeństwo na drodze" Natalia Augustyn ucz. kl.VI a Zespołu Szkół w Lubczy.


Wyróżnienia :

1.Wiersz "Bezpieczny na drodze" Szymon Duda, ucz. kl. IV b Szkoły Podstawowej, im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach,

2.Wiersz "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego" Mateusz Kłusek ucz. kl.III Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej,

3.Wiersz "Nie zapomnij" Joanna Kita , ucz kl.VI Szkoły Podstawowej w Kowalowej,

4.Wiersz "Bądź bezpieczny na drodze!" Jakub Giza ucz. kl. VI, Publicznej Szkoły Podstawowej w Bistuszowej,

5.Wiersz "Poranne obawy" Patrycja Madeja, ucz. kl. II b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej,

6. Wiersz "Odblaskowa szkoła"Agata Zabawa kl. III a Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej

Koordynator konkursu

mgr Jolanta Sarad


Pobierz protokół wraz z wierszami konkursowymi

 
<< pierwsza < poprzednia 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 następna > ostatnia >>