SZKOŁA

Pozostałe

Lista odwiedzin

Odsłon : 868677


Designed by:

Błąd
  • XML Parsing Error at 1:286. Error 9: Invalid character

     W tym roku po raz pierwszy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej została przeprowadzona półkolonia dla 70 uczniów gminy Ryglice: była to integracja dzieci niepełnosprawnych z pełnosprawnymi.Zorganizowana była w ramach projektu "Dla dwóch pokoleń" przygotowanego przez p. Tadeusza Osikę - pracownika GOPS-u w Ryglicach dla organizatorów: Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Nasze Dzieci" oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej.

     W półkolonię zaangażowała się bardzo czynnie prezes Stowarzyszenie p. Renata Kawa i dyrekcja szkoły organizując dobrze i ciekawie przygotowane zajęcia oraz w każdy dzień gorący posiłek. Oprócz tego w ramach integracji pokoleń odbyły się spotkania, wycieczki dwu- a nawet trzypokoleniowe: uroczyste rozpoczęcie i prelekcja p. Świtka n/t twórczości I. Paderewskiego, koncert tria muzycznego " Romantycznie o Romantyźmie", wycieczka na Liwocz oraz niezapomniana i dająca wiele wrażeń, wzruszeń trzydniowa wycieczka do Warszawy, na której mogli uczestnicy projektu zwiedzić m.in: Żelazową Wolę, Muzeum Chopina, Muzeum Powstania, Powązki, Starówkę, Stadion Narodowy. I tu niespodzianka: gdyż na stadionie sfilmowani zostaliśmy przez TV Warszawa i nasze wywiadziki zostały emitowane 3-krotnie w TV Info, a teraz można je zobaczyć na stronie Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Nasze Dzieci. Wycieczką byli zachwyceni wszyscy i półkoloniści i seniorzy, którzy szczerze dziękowali za umożliwienie im pobytu na tych wycieczkach, spotkaniach. W trakcie trwania zajęć odwiedziła nas burmistrz gminy Ryglice p. Teresa Połoska, co była dla nas miłym akcentem i chętnie pozowaliśmy do pamiątkowego zdjęcia. Na zakończenie zajęć odbyło się podsumowanie działań, nie obyło się bez łez, wymiany telefonów i obiecanek, że "będziemy pisać".

zobacz zdjęcia

Krystyna Olszówka-Łępa

dyr. ZSz-P w Zalasowej

 

Jak co roku dzięki lokalnym sponsorom pozyskiwanym przez dyrekcję szkoły K. Olszówkę-Łępa organizowana jest wycieczka dla uczniów wyróżniających się w nauce, konkursach przedmiotowych, sportowych, artystycznych. W tym roku wybrano pobyt nocny w kopalni w Bochni oraz Osadę Siedmiu Oraczy. Udział wzięło 45 uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej oraz 2 wolontariuszki z USA, które w czasie wakacji uczyły dzieci i młodzież języka angielskiego w tutejszej szkole. Wycieczkowicze zwiedzili kopalnię,podziwiali opracowanie multimedialne kopalni, "zażywali" sportu i dyskoteki.

 

Zajęcia j.angielskiego uczniów klas I-VI SP i I-III Gim odbywają się od dnia 02.07.2012 - 27.07.2012 w godzinach 9:00-11:00. Zapisy u wychowawców.

 
KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ W KOWALOWEJ

Dnia 13 czerwca 2012 roku w Szkole Podstawowej w Kowalowej odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. W miłej atmosferze młodzi uczestnicy z naszej gminy rywalizowali ze sobą śpiewająco szlifując język angielskiej. W trzeciej kategorii Gimnazjum, bezkonkurencyjna okazała się Natalia Kawa, która zajęła I miejsce. Została ona przygotowana przez panią Izabelę Ilcewicz. Wspaniałym wykonaniem i własną interpretacją utworu Love song Adelle, Natalia serca podbiła jury.

Gratulujemy uczestnikom i organizatorom konkursu a szczególnie Natalii!!!

Barbara Gutkowska

 

Dnia 18 czerwca 2012 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej odbył się Pierwszy gminny konkurs języka angielskiego przeznaczony dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Najmłodsi językowcy z pięciu szkół rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach tj. prezentacja plakatu, piosenki angielskiej oraz testu z gramatyki.

W kategorii prezentacja plakatu I zajęła Natalia Moździerz z S.P. w Ryglicach, II miejsce Nikola Sikorska z Kowalowej , III miejsce Patrycja Papuga z Zalasowej.

W kategorii piosenka angielska I zajęła Kamila Ludwin z Lubczy, II miejsce Natalia Kapa z Woli Lubeckiej ,III Izabela Golec z Zalasowej.

W kategorii test gramatyczny I zajęła Gabriela Bednarz z Ryglic, II miejsce Arkadiusz Zając z Kowalowej , III miejsce Michał Zegar z Zalasowej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów i udziału w konkursie
oraz serdecznie zapraszamy za rok.

Barbara Gutkowska

 
<< pierwsza < poprzednia 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 następna > ostatnia >>

Losowe zdjęcie

Inne portale

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Imieniny:

Dzisiaj : Bogusława Tekli