Dzień Europy 2012

image39

W dniu  9 maja  obchodzimy rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana. Obecnie dzień ten celebrujemy jako Dzień Europy.

Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów organizując uroczyste spotkanie społeczności szkolnej w trakcie którego klasy prezentowały wcześniej wylosowane przez siebie kraje Unii Europejskiej. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy strojów narodowych oraz kulinaria. Nie zapomnieliśmy o naszej Ojczyźnie. Uczniowie wykazali nasz ścisły związek z historią, nauką i kulturą europejską. Organizatorem byli nasi nauczyciele języków obcych a nad całością czuwała Pani wice-dyrektor Iwona Olearczyk-Mikulska będąca jednocześnie przewodniczącą jury. Najwyżej ocenionymi prezentacjami w kategorii klas szkoły podstawowej była klasa IVb, zaś w kategorii gimnazjum największą liczbę punktów uzyskała klasa Ib. Dziękujemy wszystkim za ciekawe pomysły prezentacji i duże zaangażowanie.

zobacz zdjęcja

 
Klasy 4 w Ojcowie

W dniu 2 maja uczniowie klas IV zainaugurowali czas wycieczek w naszej szkole. Tym razem młodzi globtroterzy byli w Ojcowskim Parku Narodowym. Zwiedzili bardzo nowoczesne muzeum przyrodnicze. Byli w jaskini Ciemnej, którą znali z podręcznika szkolnego. Zwiedzając Jaskinię Łokietka przypomnieli sobie omawiane na lekcjach historii dzieje jednoczenia się Polski. Naocznie przekonali się dlaczego zamki w Pieskowej Skale i Ojcowie nazywamy Orlimi Gniazdami. Zmęczeni lecz zadowoleni, z małym opóźnieniem wrócili w godzinach wieczornych do stęsknionych rodziców.

zobacz zdjęcia

7

 
Święta majowe

W dniu 30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na wstępie Pani Dyrektor przedstawiła krótko tło historyczne i omówiła znaczenie majowego święta. Mówiła także o święcie 1 maja oraz  znaczeniu Święta Flagi dla dzisiejszego społeczeństwa. W części artystycznej uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Wszystkim bardzo podobał się występ ?Małych Zalasowian?

maj

 
Kompetencje 2012 - po nowemu

W dniach 24-26.04.2012r. gimnazjaliści klas trzecich z całej Polski pisali egzaminy gimnazjalne w nowej formule.

We wtorek z przedmiotów humanistycznych i języka polskiego,

w środę z przedmiotów przyrodniczych i matematyki

a w czwartek z języka angielskiego na poziomie podstawowwym i rozszerzonym.

Wyniki już na początku czerwca.

DSC04980

  Trzymamy kciuki!!!

 
Finał ścieżki regionalnej i ekologicznej
Dnia 19 kwietnia 2012r. odbyło się podsumowanie ścieżki regionalnej i ekologicznej, w którym udział wzięli uczniowie klas IV- VI. Przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali ułożone przez siebie wiersze o naszej miejscowości oraz plakaty zachęcające turystów do zwidzenia naszego regionu. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się wystawka ? urządzeń? z dawnych czasów. Uczniowie mieli okazję zaprezentować ich działanie. Rozegrany został również turniej wiedzowy o najbliższej okolicy oraz zaprezentowana została literatura z nią związana. Jury w składzie: dyr. Leszek Sutkowski, pani Lucyna Jajkiewicz i pan Piotr Solarz skrupulatnie podliczali zdobyte punkty. Zwycięską klasą okazała się V a. Gratulujemy! Po wręczeniu dyplomów o historii naszej gminy opowiedział wice-dyr. Leszek Sutkowski. Nad całością czuwała Pani Helena Kawa.
 
<< pierwsza < poprzednia 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 następna > ostatnia >>