PILNA WIADOMOŚĆ DLA KLASY SZÓSTEJ
test
Informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z nowego Serwisu internetowego, przygotowującego uczniów do sprawdzianu szóstoklasisty. Oto link: http://www.sprawdzian-szostoklasisty.pl Testy te można rozwiązywać bezpośrednio na stronie, w prosty i wygodny sposób, całkowicie BEZPŁATNIE. Dzięki temu drodzy szóstoklasiści będziecie mogli lepiej przygotować się do sprawdzianu szóstoklasisty, co poprawi wyniki i wizerunek całej naszej szkoły.
 
DZIEŃ SENIORA 2013 r.
Są takie dwa dni w roku, w których obdarzamy szczególnymi dowodami miłości i szacunku babcie i dziadków. Szkoła, doceniając rolę rodziny jako naturalnego środowiska wychowawczego, czyni starania, aby więź dziecka z rodziną była także elementem życia szkolnego. Stąd też odbywają się w szkole imprezy z udziałem członków rodziny. Do sympatycznych spotkań przygotowanych przez dzieci i nauczycielki oddziałów przedszkolnych należy Dzień Seniora. Impreza ta łączy dwa święta obchodzone w dniach 21 i 22 stycznia. Są to Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Dnia 12 stycznia 2013 r. do szkoły licznie przybyli szacowni goście, by podziwiać występy wnucząt. Przywitała ich ciepłymi słowami pani dyrektor Krystyna Olszówka-Łępa, która w imieniu swoim i wszystkich pracowników szkoły złożyła serdeczne życzenia.

W pięknie udekorowanej sali dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowane przez panie wychowawczynie p. Z Kosowską, p. M. Bardo, p. A. Patyk , zespół folklorystyczny "Mali Zalasowianie" do którego dołączyły dzieci realizujące projekt "Dobra Szkoła - Lepszy Start" przygotowany przez p. J. Sarad, klasy VI włączając swój wesoły skecz w formie programu "Familida" przygotowany przez p. B. Niziołek i chór szkolny w skład, którego wchodzą uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, a przygotowany przez p. J. Rąpałe przedstawiły przygotowany program artystyczny. Babcie i dziadkowie zostali obdarowani skromnymi upominkami. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Na koniec uroczystości wnuki zaprosiły swoje babcie i dziadków do wspólnej zabawy przy muzyce. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Dzień pełen uśmiechów, radości a także wzruszeń, czasami łez. Atmosfera była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

zobacz zdjęcia

 
KONKURS "GRUPA KOLĘDNICZA"

W miesiącu grudniu pod opieką pani Stanisławy Bardo w ramach zajęć świetlicowych uczennice Marta Sępek z klasy 6a oraz Patrycja Papuga z klasy 4b wykonały na konkurs zorganizowany przez Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie przy współpracy z Muzeum Okręgowym w Tarnowie - Zamek w Dębnie oraz Dębińskim Centrum Kultury pełnoplastyczne przedstawienie nawiązujące w swej treści do tradycji kolędniczej w okresie Bożego Narodzenia. Do rywalizacji zgłoszono 35 prac plastycznych, a wśród uczestników konkursu byli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego. Komisja oceniająca prace nie miała łatwego zadania, bo ich autorzy poprzeczkę ustawili wysoko. Prace oceniano osobno w kategorii szkół podstawowych i w kategorii gimnazjów. W kategorii szkół podstawowych Patrycja Papuga zdobyła II miejsce, a Marta Sępek III miejsce. Finał międzypowiatowego konkursu "Grupa Kolędnicza" odbył się w piątek 11 stycznia 2013 r w Muzeum Okręgowym w Tarnowie - Zamek w Dębnie. Autorzy prac otrzymali nie tylko gratulacje, ale także pamiątkowe dyplomy i wspaniałe nagrody rzeczowe.

zobacz zdjęcia

 
21 Finał WOŚP w Zalasowej
wospDnia 13 stycznia 2013r. w Pałacu pod Dębami miał miejsce 21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundusze zebrane podczas tegorocznej Akcji zostaną przekazane na ratowanie życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Młodzież i dzieci z Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Zalasowej jak również Ośrodek Kultury w Ryglicach Filia w Zalasowej aktywnie włączyła się w organizację tego dnia. Na scenie można było podziwiać miedzy innymi występy: ?Małych Zalasowian", pokaz udzielania pierwszej pomocy, teleturniej Familiada, którego uczestnikami byli Seniorzy, recytacja wierszy, śpiew zarówno polskich jak i angielskich piosenek w wykonaniu naszych uczniów. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Grupa Śpiewacza z Kapelą Góralską z Ośrodka Kultury w Ryglicach Filia w Zalasowej. Występy te można było podziwiać w przerwach między kolejnymi licytacjami przedmiotów, podarowanych przez sponsorów i darczyńców. Dzięki hojności mieszkańców Zalasowej nasi wolontariusze zebrali 2403,61 zł + 5 euro. Z licytacji uzyskano 1272,3 zł. Łącznie zebrano kwotę o wartości: 3675,91 zł + 5 euro.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, przedstawicielom Rady Rodziców, zaangażowanym nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim wolontariuszom.

 
Ferie zimowe 2013
W załączniku do pobrania harmonogram ferii zimiowych 2013 - POBIERZ
 
<< pierwsza < poprzednia 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 następna > ostatnia >>