Festyn Rodzinny 2012

Od 2006 roku w naszej szkole organizowany jest festyn rodzinny. W tym roku 27 maja dopisała wspaniała pogoda, zaproszeni goście i  mnóstwo atrakcji. Swoją obecnością zaszczyciła nas burmistrz Ryglic p. Teresa Połoska, która złożyła życzenia wszystkim rodzicom, dzieciom z okazji ich świąt. Również  z radością powitaliśmy księży naszej parafii, radnych powiatu, gminy, sołtysa z radą sołecką, byłych dyrektorów szkoły a przede wszystkim rodziny przybyłe na spotkanie. Wszystkich zachwyciły występy dzieci przedszkolnych i szkolnych w programach dedykowanym rodzicom, piosenki w wykonaniu zespołów dziecięcych szkolnych, grupy parafialnej Ichtis, zespołu młodzieżowego Arius, który przygrywał do tańca, grup tanecznych począwszy od folklorystycznych do grupy tańca nowoczesnego Explore Dance Crew z OK w Zalasowej. Nie zapomniał o nas smok, który przygotowany został na Paradę smoków w Krakowie 3 czerwca. Niespodzianką okazał się pokaz judo w wykonaniu naszych judoków i zaproszonych gości z Pałacu Młodzieży z Tarnowa, szkoła tańca Flame p. Jachyma z Burzyna, pokaz motorów "Wataha" oraz mażoretki z Żurowej. Rodzice wykazali się jak zawsze aktywnością piekąc placki, przygotowując grilla i inne smakołyki. Podczas festynu został rozstrzygnięty konkurs na "najdłuższe włosy", który wygrała Aleksandra Burza z kl. 2a sp, wręczono nagrody w konkursach plastycznych, sportowych. Nagrody rzeczowe otrzymali uczniowie osiągający wysokie miejsca w nauce i w konkursach, a byli to: Milena Kusek, Natalia Kawa i Oliwia Kawa. Rodziny biorące udział w rozgrywkach sportowych wykazali się nie tylko umiejętnościami sportowymi, ale tez wiedzą sportową. Zapraszamy za rok!

zobacz zdjęcia

Pragnę podziękować sponsorom:

Dorota Pawłowicz, Tomasz Madeja, Voltronik-Tarnów, Bank Rzemiosła Ryglice, Firma przewozowa Kubuś-Judyta i Zdzisław Januś, Lispol, MORD Tarnów-p. Bernard Karasiewicz, Włodzimierz Kocoł-firma Renaux, Cezar, Solo, Władysław Olszówka, Ewa i Krzysztof Usarz,Viblask, Lesława Dominiewska, Burza Robert-systemy komputerowe, Koło Gospodyń Wiejskich, ks. p. Róg, ks. K. Kozyra, nauczyciele szkoły.

Gorąco dziękuję wszystkim RODZICOM, którzy pracowali przy organizacji festynu, pieczeniu placków, panom z OSP, którzy przygotowywali festyn przed, w czasie i po, sołtysowi wsi,  Ośrodkowi Kultury w Ryglicach w osobie p. Piotra Krzywonia,  wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za aktywne włączenie się w przygotowanie i przebieg festynu.

Krystyna Olszówka-Łępa

dyrektor ZSz-P w Zalasowej

 
Szkoła przyjazna dla sześciolatka

Rada Rodziców klas 0 szkoły podstawowej pod opieką pani Marty Galas wzięła udział w ogólnopolskim projekcie "Mam sześć lat". Naszej szkole został nadany certyfikat " Szkoła przyjazna dla sześciolatka" przyznawany przez Ministra Edukacji Narodowej oraz rodzice otrzymali podziękowania od Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego.

DSCN2248

DSCN2254

 
Święto Rodziny w Przedszkolu

29 maja w Przedszkolu odbyła się bardzo sympatyczna uroczystość - Święto Mamy i Taty. Przedszkolaki w odświętnych ubiorach a grupa Biedronek przebrana w egzotyczne stroje zaprezentowały urozmaicony program artystyczny. W trakcie  występów dzieci wreczyły swoim rodzicom przygotowane wcześniej portrety. Uroczystość zakończono wspólną zabawą.

mini__01

 
Wycieczka Zakopane - Rabka

Dnia 22.05.2012r. uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w wycieczce do Zakopanego i Rabki. Wielką atrakcją okazał sie wyjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch. Widok gór wysokich z piętrami roślin, płatami zalegającego śniegu, przy pięknej pogodzie zapierał dech w piersiach. Smak i zapach oscypków na Krupówkach pozostanie w pamięci na długo, a eksponaty z Muzeum Przyrodniczego i film przybliżyły historie Tatr.

Dla wielu jednak "diabelskie koło", "łódź Wikingów", tunel strachu czy samochody w Rabkolandzie będą najlepszym wspomnieniem.

Wszystko to działo się przy upalnej pogodzie i wspaniałej opiece : Władysława Lecha, Jarosława Kawy, ks. Pawła Roga i Heleny Kawy.

mini_Z_01

 
SP Zalasowa jedzie na finał do Tymbarku!

XII edycja turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" to rozgrywki przeznaczone dla dzieci będących w III klasie Szkoły Podstawowej i młodszych. Reprezentacja naszej szkoły odniosła wielki sukces, wygrywając najpierw turniej gminny, następnie regionalny a dnia 24 maja finał powiatowy i tym samym awansując do finału wojewódzkiego. Ostatni turniej był pełen emocji. Nasi zawodnicy kolejno pokonali drużyny z Żabna, Zakliczyna i Tarnowca. W półfinale okazali się lepsi od drużyny z Wojnicza. Finał turnieju to potyczka z Niedomicami i wygrana po rzutach karnych. Finał wojewódzki odbędzie się 31 maja w Tymbarku. Warto nadmienić, że wszyscy zawodnicy oraz trenerzy drużyn zakwalifikowanych do tegoż finału podpiszą flagę, która zostanie przekazana reprezentacji Anglii, która będzie występować na EURO 2012. Flagę przekaże zwycięska drużyna. Ambasadorem turnieju w Małopolsce jest były piłkarz Wisły Kraków Mirosław Szymkowiak, z którym dzieci spotkają się już w najbliższy czwartek.

Uczniowie reprezentujący SP w Zalasowej to: T. Drozd, S. Usarz, T. Magdziarczyk, H. Plebanek, D. Żywiec, M. Stańczyk, P. Zaworski, M. Stańczyk, M. Burza, J. Zalas, Ł. Filip, J. Kozak, B. Grzenia.

Bez względu na wynik najbliższego turnieju możemy być dumni z naszych uczniów.

Trzymajmy za nich kciuki już 31 maja.

DSC00182

 
<< pierwsza < poprzednia 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 następna > ostatnia >>