SZKOŁA

Pozostałe

Lista odwiedzin

Odsłon : 868699


Designed by:

Błąd
  • XML Parsing Error at 1:286. Error 9: Invalid character

Dnia 28.09.2012r. po raz drugi w historii naszej szkoły blisko 100 dzieci świętowało Dzień Przedszkolaka. Ten dzień jest okazją do zwrócenia uwagi społeczeństwa na znaczenie wychowania przedszkolnego i edukację małego dziecka. Dla dzieci jest to kolejna okazja do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Uroczyste obchody tego wyjątkowego święta rozpoczęły się o godz. 10.00 przedstawieniem bajki o "Czerwonym Kapturku", w którym to aktorkami były wychowawczynie przedszkolaków. Następnie dzieci ubrane w kamizelki oraz emblematy odblaskowe przemaszerowały ulicą Karpacką. Miało to na celu propagowanie już od najmłodszych lat bezpiecznego poruszania się na drodze. Na koniec dzieci wraz z wychowawczyniami bawiły się na boisku sportowym przy szkole oraz otrzymały słodką niespodziankę od Rady Rodziców.

zobacz zdjęcia

 

W dniu 26 września 2012 r. klasa Ia pod opieką wychowawcy p. Haliny Kurek oraz pedagog szkolnej p. Katarzyny Kupiec brała udział w VI Festynie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego pod hasłem "Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu" zorganizowanym przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie. Ogółem uczestniczyło w festynie 23 dzieci z naszej szkoły. Podczas festynu grupa dzieci reprezentowała klasę w zawodach sportowych dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jedno dziecko reprezentowało klasę w jeździe na rowerze i jedno w konkursie wiedzy o ruchu drogowym. Wszystkie dzieci wykazały się aktywnością i znakomitą wiedzą. Za udział w konkursach dzieci zostały nagrodzone.
Po zawodach i konkursach wszystkie dzieci słuchały piosenek i uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce. Poprzez zabawę i rozrywkę przybliżono dzieciom zasady prawidłowego zachowania się w ruchu drogowym. Na zakończenie programu klasa otrzymała dyplom i wspólny upominek.

zobacz  zdjęcia

 
Zebranie z rodzicami

W dniu 20 września w naszej szkole odbyło się zebranie z rodzicami. Pani Dyrektor zapoznała rodziców z podstawowymi dokumentami szkoły, przedstawiła krótko plan pracy szkoły na rok szkolny 2012/2013. Przedstawiciel Rady Rodziców przekazał finansowe sprawozdanie za rok szkolny 2011/2012. Na zebranie przybył zaproszony przedstawiciel Policji mł.asp. Dariusz Masłoń dzielnicowy Posterunku Policji w Ryglicach Komisariatu Policji w Tuchowie, który zwrócił uwagę rodziców na zachowanie bezpieczeństwa dzieci poruszającymi się drogami publicznymi, szczególnie wracających późną porą do domu ze szkoły. Przypomniał o odblaskach w formie zawieszek czy kamizelek, które umożliwiają widoczność dziecka na drodze. Nawiązał swoją wypowiedź do organizowanym w naszej szkole projekcie "Odblaskowa szkoła" . Po zebraniu ogólnym rodzice udali się na spotkania z wychowawcami klas.

zobacz zdjęcia

 

W dniach 13 - 18 września 2012 r. po raz 19 ? sty przeprowadzono "Akcję Sprzątania Świata." Do akcji przyłączyła się również młodzież oraz dzieci naszej szkoły. Działania poprzedzone były kampanią informacyjną dotyczącą: celów podejmowanych działań, segregacji odpadów, oszczędnego gospodarowania wodą i energią elektryczną oraz odprowadzania i utylizacji ścieków. Omówiono też zasady bezpieczeństwa podczas sprzątania, a na gazetkach szkolnych pojawiły się stosowne informacje na temat przeprowadzanej akcji. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w porządkowaniu terenu . Działaniem objęto centrum wsi, rowy i pobocza dróg oraz przystanki autobusowe. Ponadto w sobotę 15 września wszyscy uczniowie porządkowali własne podwórka.

 

zobacz  zdjęcia

 
ROK SZKOLNY 2012/2013

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 w naszej placówce miało charakter wyjątkowo uroczysty. Wszyscy zebraliśmy się przed szkołą i wraz z pocztem sztandarowym przeszliśmy do kościoła, aby wziąć udział we Mszy Świętej. W liturgii brała udział Dyrekcja ZSz-P, nauczyciele i społeczność uczniowska. Podczas Mszy Świętej wsłuchaliśmy się w Słowo Boże, które wygłosił proboszcz naszej parafii ks. K. Kozyra. W kazaniu zmagania szkolne porównał do zawodów sportowych, w których warto uczestniczyć i które warto wygrać.

Po uroczystej mszy przeszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie czekała na nas Pani Dyrektor ZSz-P Krystyna Olszówka-Łępa. Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego, minutą ciszy uczciliśmy 73 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na wstępie Pani Dyrektor gorąco powitała wszystkich zebranych oraz przedstawiła wizję rozwoju placówki, zamierzenia oraz plany na nowy rok szkolny, w których centralnym punktem jest uczeń i jego rozwój. Głos zabrała również Burmistrz Miasta i Gminy Ryglice Pani Teresa Połoska, która życzyła samych sukcesów pedagogom i uczniom w nowym roku szkolnym. Zwróciła uwagę również na pierwszoklasistów, którzy w prezencie otrzymali odblaski, by czuli się bezpiecznie. Po przemowie Pani Burmistrz, zaproszeni goście wraz

z księdzem proboszczem udali się, aby poświęcić i uroczyście otworzyć Pracownię Orange oraz nowo oddany do użytku plac zabaw.

I tak to nowy rok szkolny 2012/2013 można uznać za rozpoczęty. Życzymy sobie, aby ogromny zapał, który towarzyszy nam na starcie był z nami do końca roku, a wszystkie zamierzenia doczekały się szczęśliwego finału.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 następna > ostatnia >>

Losowe zdjęcie

Inne portale

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Imieniny:

Dzisiaj : Bogusława Tekli