POGÓRZAŃSKI FESTIWAL PIOSENKI "IŚĆ W STRONĘ SŁOŃCA"

Dnia 18 kwietnia 2013 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie odbył się Pogórzański Festiwal Piosenki "Iść w stronę słońca" Jury w składzie: Adam Soch, Piotr Kucharzyk, Piotr Soch po wysłuchaniu 27 solistów i 10 zespołów przyznał następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych.
W kategorii zespoły (kl. IV-VI):
II miejsce: "MELODIA" ? Zespół Szkolno Przedszkolny w Zalasowej
W kategorii soliści (gimnazjaliści)
I miejsce: Albert Kusek ? Zespół Szkolno Przedszkolny w Zalasowej
Do konkursu przygotował uczniów pan Józef Rąpała. GRATULUJEMY !!!

zobacz zdjęcia

 
XII MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TEATRALNY

W dniu 10 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego grupa 01 wzięła udział w XII MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM PRZEGLĄDZIE TEATRALNYM zatytułowanym "Snuj się, snuj bajeczko...". Konkurs był organizowany przez Przedszkole Publiczne Nr 33 w Tarnowie pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa. Eliminacje odbywały się w dniach 9 - 10 kwietnia 2013 roku. Celem przeglądu była popularyzacja literatury dziecięcej, rozbudzenie zamiłowań artystycznych , kształtowanie wartościowych postaw. Dzieci z naszej szkoły pod opieką swojej wychowawczyni p. M. Bardo zaprezentowały przedstawienie "Brzydkie kaczątko". Dzieci wcielały się w role z bajki, wcześniej przygotowano scenografię, dobrano kostiumy i podkłady muzyczne. Jury nagrodziło grupę dyplomem i nagrodą. Dodatkowo Zuzanna Kluzek została wyróżniona za rolę "Mamy Kaczki", otrzymała dyplom i nagrodę. Należy podkreślić duże zaangażowanie dzieci w całość przedstawienia. Mali aktorzy wyeksponowali piękne i pozytywne wzorce z bajki. Występ na dużej scenie był dla dzieci nowym, ważnym doświadczeniem, przyniósł im wiele radości i satysfakcji. Dzieci miały również okazję oglądać na żywo występy aktorów z innych przedszkoli.

 
SPORTOWA NIEDZIELA

14 kwietnia 2013 r. w naszej szkole zostały zorganizowane rozgrywki sportowe dla dzieci Szkoły Podstawowej i ich rodziców. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem i sprawiły wiele radości uczestnikom. Wystąpiło w nich 17 rodzin. Formą rywalizacji sportowej dla uczniów klas 1-3 oraz ich rodziców były gry i zabawy ruchowe, w których uczestniczyło 11 rodzin. Natomiast 6 rodzin w kategorii wiekowej uczniów klas 4-6 rozegrali turniej piłki siatkowej. Emocji nie zabrakło. Wszystkie konkurencje były bardzo wyrównane i o zwycięstwach w poszczególnych dyscyplinach decydowały minimalne różnice. Jednak wynik w tym dniu był nie ważny, najważniejsza była dobra zabawa, której na pewno nie zabrakło. Podsumowaniem zmagań było wręczenie dyplomów i nagród wszystkim uczestnikom. Organizatorami Sportowej Niedzieli była p. E. Lebryk , p. S. Pikus we współpracy z p. Dyrektor K. Olszówka - Łępa.

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELE TJ. 21. KWIETNIA 2013 R. ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ GIMNAZJALNĄ WRAZ Z RODZINAMI NA TURNIEJ SIATKÓWKI.

zobacz zdjęcia

 
Szkolne Obchody Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

W przeddzień Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów starszych klas naszego Zespołu w czasie którego przybliżono im tragiczne losy polskich oficerów którzy zostali zamordowani przez NKWD w 1940r. Wśród tych oficerów byli porucznik Franciszek Oskarbski który zginął w Charkowie i aspirant Policji Państwowej Kazimierz Wróbel zastrzelony w Twerze. Ku uczczeniu ich pamięci na terenie placu szkolnego w 2011 posadzono Dęby Pamięci. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapalili znicze przy pamiątkowym obelisku. Uczniowie także uczcili minuta ciszy pamięć 96 członków polskiej delegacji z Prezydentem RP na czele, którzy w dniu 10.04.2010r. zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiej. Smutna uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Hymnu.

zobacz zdjęcia

 
Udział uczniów klas V- VI SP w programie profilaktycznym "Godność człowieka".

Bez-nazwy-19 kwietnia 2013r uczniowie klas V-VI SP uczestniczyli w prelekcji pt. "Godność człowieka". Prowadzący, pan Stanisław Koćwin mówił m. in. dlaczego narkotyki i dopalacze są niebezpieczne i jakie mogą być konsekwencje ich zażywania. Poruszył także problem alkoholu, palenia papierosów, picia napojów energetyzujących, a także zjawisko cyberprzemocy. Uczniowie dowiedzieli się gdzie mogą znaleźć pomoc ofiary cyberprzemocy i jakie konsekwencje prawne ponoszą jej sprawcy. Słuchacze zostali zapoznani z tematyką wolności, miłości i emocji. Kończąc prelekcje, prowadzący uświadomił uczniów, że mając swoją godność i wolny wybór sami są w stanie zapobiec wielu niebezpieczeństwom.

 
<< pierwsza < poprzednia 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 następna > ostatnia >>