SZKOŁA

Pozostałe

Lista odwiedzin

Odsłon : 868680


Designed by:

Błąd
 • XML Parsing Error at 1:286. Error 9: Invalid character

Dnia 15 października 2012r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie, nauczyciele i rodzice w ten październikowy dzień wzięli udział w uroczystości. Ten szczególny dzień uświetniła obecność Pani Burmistrz, która przybyła na nią, aby złożyć życzenia pedagogom i szczególnie podziękować pani Dyrektor Krystynie Olszówce-Łępa za dotychczasowy trud. Kolejną część uroczystości stanowiły występy artystyczne przygotowane przez naszych uczniów i nauczycieli. Montaż słowno-muzyczny został przygotowany przez p. J, Rąpałę, p. B. Niziołek i p. D.Cius. W dowcipny sposób uczniowie streścili w nim trudną i odpowiedzialną pracę nauczycieli, a także własny wysiłek, który nie zawsze ma wiele wspólnego z nauką. Były piosenki, wiersze, podziękowania i życzenia. W części oficjalnej głos zabrali: p. dyrekto i przedstawiciele Rady Rodziców. Nauczyciele wyróżniający się w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymali z rąk Pani Dyrektor nagrody. Nagrody na forum społeczności szkolnej otrzymali również nauczyciele p. B. Niziołek oraz p. P. Solarz uznani przez uczniów, w drodze głosowania, za najsympatyczniejszych. Wręczono statuetki i kwiaty pedagogom. W podniosłej atmosferze wobec zgromadzonych gości, dyrekcji, rodziców, starszych koleżanek i kolegów głośno odśpiewano tradycyjne "Sto lat". Gratulujemy nagrodzonym i życzymy sukcesów wszystkim nauczycielom w dalszej pracy zawodowej.

zobacz zdjęcia

 


11 października 2012r. w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. W tym roku drugoklasiści zabrali naszych uczniów w niezwykłą podróż do Egiptu, gdzie czekał Faraon wraz ze swą świtą. Pragnął zaprosić pierwszoklasistów na wielką ucztę, ale musieli wpierw spełnić kilka jego życzeń. Faraon szukał sług, którzy będą dla niego wznosić piękne piramidy; którym niestraszna będzie podróż po rzece Nil, gdzie roi się od krokodyli; krawców i fryzjerów, którzy zadbają o piękny wygląd jego wybranki; lekarzy, którzy opatrzą rany wracającym z pól bitewnych; jak również cierpliwych i dokładnych urzędników, którzy zadbają o porządek wśród jego skarbów. Pierwszoklasiści z zapałem przechodzili przez kolejne próby wywiązując się doskonale z powierzonych im zadań. Faraon był bardzo zadowolony. Tylko przyszłym malarzom nie udało się przelać na papier piękna jego osoby. Ale faraon okazał się bardzo łaskawy i wszystkich zaprosił na ucztę, podczas której jego najwyższy urzędnik pani Dyrektor Krystyna Olszówka-Łępa dokonała uroczystego pasowania gimnazjalistów. Po skosztowaniu wspaniałych przysmaków kulinarnych cała brać gimnazjalna ruszyła na parkiet, gdzie świetnie się bawiła aż do godziny 19.30.

zobacz zdjęcia

 

Dnia 12 października 2012 r. w Szkole Podstawowej w Zalasowej odbyło się uroczyste ślubowanie klasy I a. Dzieci zaprezentowały zaproszonym gościom program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni p. Haliny Kurek. Przedstawiły inscenizację "Spotkanie z panią Jesienią". Recytowały wiersze o tematyce szkolnej, o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i o naszej ojczyźnie. Śpiewały piosenki z improwizacją ruchową. Zaśpiewały też piosenkę w języku angielskim "Five little monkeys"- "Pięć małych małpek" przygotowaną przez p.Barbarę Gutkowską. Grupa dzieci uzdolnionych muzycznie uczęszczających na zajęcia w ramach projektu ?Dobra szkoła- lepszy start" zaśpiewała piosenkę ?Idzie jesień" z przygotowanymi rekwizytami - opiekun grupy p.Jolanta Sarad. Wszystkie dzieci z klasy pierwszej wykazały się wspaniałą wiedzą i umiejętnościami. Udowodniły, że są gotowe, by złożyć uroczyste ślubowanie. Następnie zostały pasowane na uczniów szkoły przez p. dyrektor Krystynę Olszówkę-Łępa "wielkim ołówkiem". Dwudziestu czterech uczniów klasy I a zostało przyjętych do braci uczniowskiej. Wręczono im pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i upominki. Na zakończenie uroczystości uczniowie udali się na przygotowany przez panie z kuchni obiad, a rodziców na przygotowany przez panie z Rady Rodziców mały słodki poczęstunek.

zobacz zdjęcia

 

odblaskowaDyrekcja, nauczyciele, oraz uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalasowej po raz kolejny przystąpili do akcji ODBLASKOWA SZKOŁA. Ma ona formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na bardzo ważną w dzisiejszych czasach kwestię, jaką jest bezpieczeństwo dzieci na drodze. Wszystkie podejmowane działania dają możliwość wykazania, że nasza szkoła nie tylko uczy,  ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

W ramach akcji zaplanowano realizację różnorodnych działań m.in.:

 • Prelekcję, apel na temat niekonwencjonalnych sposobów wpływu na bezpieczeństwo uczniów w ruchu drogowym
 • Informację i promocję akcji na stronach internetowych, w radio, gazecie
 • Wykonanie przez uczniów elementów odblaskowych oraz konkurs na najładniejszy odblask
 • Zapewnienie kamizelek lub elementów odblaskowych uczniom
 • Szkolny konkurs wiedzy oraz plastyczny o tematyce BRD
 • Przygotowanie gazetek klasowych o tematyce BRD
 • Artykuły promujące BRD w prasie lokalnej
 • Szkolny konkurs na artykuł promujący noszenie odblasków
 • Udział w festynie BRD w Tarnowie oraz w ogólnopolskim konkursie BRD
 • Gminny konkurs na wiersz promujący BRD
 • Utworzenie mapy miejsc niebezpiecznych w Zalasowej
 • Spotkanie z dzielnicowym, szkolenie rodziców z zakresu BRD
 • Przygotowanie i promocja filmu o roli odblasków
 • Wydanie ulotki promującej BRD

Zachęcamy całą lokalną społeczność do przyłączenia się i wzięcia czynnego udziału w akcji.

 

W dniach 18,19.09.2012 r. młodzież z klas I gimnazjalnych wraz ze swoimi wychowawcami: Danutą Cius i Piotrem Solarzem oraz opiekunem Agnieszką Usarz odbyła wycieczkę integracyjną na "Brzankę". Trasę Zalasowa - Jodłówka Tuchowska uczniowie pokonali pieszo obserwując walory krajoznawcze najbliższej okolicy. Po dotarciu do schroniska turystycznego ?Bacówka na Brzance? młodzież zajęła się organizacją ogniska, przy którym odbyło się pieczenie kiełbasek i wspólne biesiadowanie. Dużą atrakcją dla młodzieży okazała się wieża widokowa z której rozciągał się przepiękny widok. Po długiej nocy, wspólnym śniadaniu oraz uporządkowaniu wynajmowanych pomieszczeń młodzież podziękowała za gościnę i wróciła zadowolona do rodzinnych zalasowskich domów.

 

D. Cius

 
<< pierwsza < poprzednia 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 następna > ostatnia >>

Losowe zdjęcie

Inne portale

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Imieniny:

Dzisiaj : Bogusława Tekli