Cyrk "Szok" w naszej szkole

DSC08854
Dnia 18 lutego w naszej szkole gościł ukraiński cyrk "Szok". Występy obejrzały dzieci przedszkolne, uczniowie Szkoły Podstawowej i gimnazjum,
a także rodzice. Jak się okazało nazwa odpowiadała rzeczywistości, gdyż dwoje artystów wprawiło w zachwyt zebraną publiczność - przedszkolaków i uczniów, nie wyłączając rodziców. Dzieci bawiły się świetnie, oglądając tresowanego gołąbka, magiczne sztuczki oraz popisy akrobatyczne na małym rowerku i z obręczami. Niektórzy z publiczności mogli wypróbować swoje możliwości w poszczególnych dyscyplinach, biorąc czynny udział w przedstawieniu. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Na gorący aplauz zasłużyła uczennica klasy trzeciej ? Monika, świetnie radząc sobie z obręczami hula ? hop. Zapierającą dech w piersiach chwilą była, gdy artystka pojawiła się z wężem i wyszła do publiczności, aby każdy mógł go dotknąć a na końcu pokazu zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To było naprawdę "szokujące" przeżycie! Umiejętności cyrkowców wszystkim bardzo się podobały, o czym świadczyły burzliwe oklaski po każdym pokazie.

zobacz zdjęcia

 
Pierwszaki są już czytelnikami.

13 lutego tego roku odbyło się Uroczyste Pasowanie Ucznia na Czytelnika. Pierwszoklasiści zostali pasowani przez panią dyrektor Krystynę Olszówkę- Łępę na czytelników biblioteki szkolnej. Przed pierwszym samodzielnym wypożyczeniem uczniowie zostali zapoznani z regulaminem biblioteki oraz zasadami poszanowania książek. Całą imprezę uświetnił występ uczniów klasy II b, którzy zaprezentowali montaż słowno ? muzyczny ?Witajcie w naszej bajce" przygotowany pod opieką pani Jolanty Sarad. Kolorową scenografię natomiast wykonali uczniowie klasy II a pod czujnym okiem pani Renaty Nowak.
Życzymy wszystkim pierwszoklasistom kolorowych przygód w krainie książek.

zobacz zdjęcia

 
1% dla naszych dzieci

 
Regionalny Konkurs Grantowy 2012

pieniadzZ przyjemnością informujemy, że w ramach programu "Równać Szanse 2012" rozpoczęły się zajęcia projektowe "Nasze zalasowskie dziedzictwo kulturowe". W ramach tego projektu w styczniu i początkiem lutego zostały zorganizowane zajęcia dla młodzieży. Ośrodek Kultury w osobie pani Anny Wenc - Zabawa zorganizował zajęcia z pieczenia ciasteczek karnawałowych oraz zajęcia z folkloru, nauki grania na listku, sekund na skrzypcach, basie prostych melodii ludowych. W nauce tej gry zaangażowali się Panowie z kapeli Zalasowioki. Natomiast przepyszny chrust, pączki, placki uczyły młodzież piec Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia Zalasowian w kuchni szkolnej, która na te zajęcia została udostępniona młodzieży projektowej.
Również zostały zorganizowane zajęcia przygotowujące do zredagowania książeczki gwarowej, podań, legend, które były organizowane w szkole.
Mamy nadzieję, że dalsze działania będą cieszyć się tak wielkim powodzeniem jak dotychczas, gdzie młodzież z radością i ochotą bierze udział w zajęciach.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym bezinteresownie w działania projektowe

 
Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

Zdjęcie0039Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego przystąpił do organizacji ogólnopolskiego konkursu pn. "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski", który odbywa się już po raz dwunasty. Konkurs ten składa się z kilku etapów. Naszą gminę Ryglice w etapie parkowym, który odbył się 12 lutego 2013r w siedzibie starostwa powiatowego w Tarnowie przy ul. Narutowicza 38 reprezentowali uczniowie z Publicznego Gimnazjum przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej zdobywając I miejsce: Oliwia Kawa, Artur Mikrut, Małgorzata Dębowska, Albert Kusek. Uczniów do konkursu przygotowała nauczyciel biologii p. Regina Łabuda-Mróz W kwietniu grupa wygrana zmagać się będzie w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w Sali obrad Sejmiku Województwa Małopolskiego. Dzięki organizacji tego konkursu, uczniowie zaczynają inaczej spoglądać na otaczającą ich przyrodę a także wartości kulturowe Parków Krajobrazowych. Wzrasta ich świadomość ekologiczna - zwracają uwagę na to że naprawdę warto chronić przyrodę, dbać o jej czystość, zachować pamiątki historii i przeszłości kulturowej powiatu, chronić je przed dewastacją oraz uczą się w jaki sposób mogą to robić. Poprzez zainteresowanie walorami Parków Krajobrazowych kształtowana jest wśród młodzieży gimnazjalnej właściwa postawa wobec przyrody. Konkurs ma też na celu uwrażliwienie młodzieży na główne przyczyny degradacji środowiska związanej z działalnością człowieka jak też wzbudzić inicjatywę zmierzającą do podejmowania działań mających na celu ochronę wartości tych terenów.
Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży gimnazjalnej przygotowywanej przez nauczycieli, którzy poświęcają swój czas na przygotowanie młodzieży do konkursu poprzez edukację ponadprogramową oraz zajęcia dodatkowe takie jak na przykład kółka przyrodnicze.
Trud uczniów zostanie nagrodzony nie tylko poprzez satysfakcję płynącą z zajęcia wysokich miejsc, ale także ciekawymi nagrodami.

DSC08854

 
<< pierwsza < poprzednia 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 następna > ostatnia >>