SZKOŁA

Pozostałe

Lista odwiedzin

Odsłon : 868700


Designed by:

Błąd
  • XML Parsing Error at 1:286. Error 9: Invalid character
Stypendium dla Natalii i Alberta

ikeafamily

Miło nam poinformować, że nasza szkoła korzysta z Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY. Fundusz powstał przy współpracy firmy IKEA Retail i Fundacji Świętego Mikołaja podczas akcji "Na rodzinę można liczyć", prowadzonej we wszystkich sklepach IKEA na terenie Polski w dniach 9.07. - 19.08.2012. IKEA zachęcała swoich klientów do okazywania podczas dowolnych zakupów karty programu IKEA FAMILY, w zamian przekazując po 50 groszy od każdej transakcji na rzecz stypendiów dla uczniów w Polsce.

Nasza szkoła otrzymała 4000 zł do dyspozycji na stypendia dla zdolnych i jednocześnie zaangażowanych społecznie uczniów. Uczniowie mogli składać wnioski do 26 września 2012r. Wśród kandydatów komisja wyłoniła 2 stypendystów. Są to:

1. Natalia Kawa
2 Albert Kusek

Gratulujemy serdecznie naszym utalentowanym uczniom!!

Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na stronie www.narodzinemoznaliczyc.pl.

 
Pokaz artystyczny grupy "REKONSTRUKTO"


Dnia 26.10.2012 r. gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczna Rekonstrukto , która swoim pokazem przybliżyła dzieciom i uczniom SP i GIM czasy średniowiecza, kiedy to "rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku by chronić honoru i ojczyzny". Zaprezentowali nam żywa lekcję historii przedstawiając interesujące opowieści i legendy. Artyści przywieźli ze sobą "małe muzeum" w którym uczniowie mogli zobaczyć i dotknąć bogatą kolekcję broni i rekwizytów. Dzięki możliwości osobistego zapoznania się z rekwizytami i strojami uczniowie mogli z tej lekcji nauczyć się i zapamiętać bardzo wiele. Wszystkim, którzy wzięli udział w tej prezentacji taka lekcja żywej historii niezmiernie się spodobała, a wiedza wyniesiona z tego pokazu na długo zapadnie w pamięci uczestników.

zobacz zdjęcia

 

Dnia 25.10.2012 r. grupy przedszkolne oraz uczniowie klas młodszych SP rozpoczęli cykl ?Spotkań z muzyką" prezentowanych przez grupę artystyczną "Lama". Głównym celem koncertów jest zaszczepienie w słuchaczach miłości do różnego rodzaju muzyki. Tematem pierwszego spotkania była "Muzyka wokół nas" . Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie skąd biorą się dzwonki w telefonie komórkowym? Jakie piosenki znanego zespołu trafiają do spotu reklamowego? Podczas koncertu prześledziliśmy przykłady, kiedy muzyka towarzyszy różnym dziedziną naszego życia i dowiedzieliśmy się jak ogromny wpływ ma na to jak się czujemy, zachowujemy i co robimy. Instrumentem wiodącym był "obój". Oczywiście dzieci i uczniowie aktywnie włączyli się do zabaw tanecznych i prezentowali się młodszej publiczności szkolnej.

zobacz zdjęcia

 

Konkurs dotyczył uczniów z klas I - VI.

Wzięło w nim udział sześć (z siedmiu) szkół z naszej gminy:
-Publiczna Szkoła Podstawowa w Bistuszowej,
-Szkoła Podstawowa w Kowalowej,
-Zespół Szkół w Lubczy,
-Szkoła Podstawowa w Woli Lubeckiej,
-Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach,
-Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej.

Każda szkoła miała przesłać na adres organizatora po 3 wiersze wyłonione w drodze eliminacji na szczeblu szkoły. Łącznie we wszystkich szkołach ułożono 132 wiersze o wskazanej tematyce.

Dnia 15X komisja konkursowa w składzie: p. Alicja Klimek, mgr Barbara Niziołek ,mgr Władysław Lech, mgr Jolanta Sarad dokonała oceny i weryfikacji wierszy, biorąc pod uwagę ich oryginalność, zgodność z tematem oraz twórczość własną uczestników.

Wyniki :

I miejsce wiersz "Bezpiecznie na drodze" Paweł Nalepka, ucz. kl. VI Szkoły Podstawowej w Kowalowej,

II miejsce wiersz "Bezpiecznie do szkoły" Monika Czarnik, ucz. kl. I Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalasowej,

III miejsce "Bezpieczeństwo na drodze" Natalia Augustyn ucz. kl.VI a Zespołu Szkół w Lubczy.


Wyróżnienia :

1.Wiersz "Bezpieczny na drodze" Szymon Duda, ucz. kl. IV b Szkoły Podstawowej, im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach,

2.Wiersz "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego" Mateusz Kłusek ucz. kl.III Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej,

3.Wiersz "Nie zapomnij" Joanna Kita , ucz kl.VI Szkoły Podstawowej w Kowalowej,

4.Wiersz "Bądź bezpieczny na drodze!" Jakub Giza ucz. kl. VI, Publicznej Szkoły Podstawowej w Bistuszowej,

5.Wiersz "Poranne obawy" Patrycja Madeja, ucz. kl. II b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej,

6. Wiersz "Odblaskowa szkoła"Agata Zabawa kl. III a Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej

Koordynator konkursu

mgr Jolanta Sarad


Pobierz protokół wraz z wierszami konkursowymi

 
Podsumowanie projektu Odblaskowa szkoła 2012 odbyło się w niedzielę 21 października 2012r. w godzinach 14.00-19.00 w budynku ZSzP w Zalasowej dzięki inicjatywie dyrektora szkoły Krystyny Olszówka-Łępa i nauczycieli realizujących projekt.

W pierwszej części festynu pod nazwą "Odblaskowa szkoła na sportowo" odbyło się wręczenie nagród za udział uczniów szkoły podstawowej w projekcie. A zatem wręczono nagrody za najlepszy wiersz promujący bezpieczną drogę do szkoły w gminnym konkursie:

I miejsce wiersz "Bezpiecznie na drodze" Paweł Nalepka, ucz. kl. VI Szkoły Podstawowej w Kowalowej,
II miejsce wiersz "Bezpiecznie do szkoły" Monika Czarnik ,ucz. kl. I Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Zalasowej,
III miejsce "Bezpieczeństwo na drodze" Natalia Augustyn, ucz. kl. VI a Zespołu Szkół w Lubczy.

Konkurs na odblaski wyłonił dużą liczbę zwycięzców, wręczono nagrody za udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Uczniowie klas 2sp zaśpiewali trzy piosenki o ruchu drogowym.

Podczas festynu zaprezentowano mapę miejsc niebezpiecznych w Zalasowej, na które uczniowie wraz z rodzicami muszą zwrócić uwagę.

Następnie zorganizowano dla uczniów rowerowy tor przeszkód. Tor składał się z 7 przeszkód, uczniowie mieli za zadanie pokonanie toru w jak najlepszym czasie, unikając błędów podczas jazdy. Współzawodnictwo zakończyło się zwycięstwem ucznia VI klasy Adriana Stepka. Drugie miejsce zajęli: Aleksandra Słomska i Oliwia Bardo. Trzecie miejsce: Dominika Wójtowicz i Patrycja Papuga.

Rywalizowano również w konkurencjach, podczas których należało się wykazać umiejętnościami technicznymi z piłki siatkowej. Odbijanie piłki przez siatkę w parze wygrali Damian Galas i Zbigniew Sarad. Drugą konkurencję polegającą na odbijaniu piłki sposobem górnym i dolnym (na przemian) wygrał Adrian Stepek.

Największym zainteresowaniem cieszył się turniej piłki siatkowej, do którego zgłosiło się 8 drużyn. Turniej odbywał się równocześnie na dwóch salach. Mecze sędziowali nauczyciele S. Pikus. P. Solarz i J. Kawa. Mecze były rozgrywane do 2 wygranych setów, do 15 pkt. Pierwsza runda była rozgrywana systemem pucharowym. Najlepsze 4 zespoły rywalizowały już bezpośrednio między sobą o puchar. Turniej zakończył się zwycięstwem zawodników OSP Zalasowa, drugie miejsce zajęła drużyna o walecznej nazwie Zalasowskie Lwy, trzecie miejsce zajęły dziewczyny z KS Ryglice (skład drużyny stanowiły dziewczyny z Zalasowej).

Po zakończonym turnieju na zawodników czekał puchar dla drużyny, która zwyciężyła turniej, pamiątkowe dyplomy oraz poczęstunek w stołówce szkolnej.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 następna > ostatnia >>

Losowe zdjęcie

Inne portale

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Imieniny:

Dzisiaj : Bogusława Tekli