NIEDZIELA NA SPORTOWO

Dnia 21 kwietnia 2013r. odbyły się rozgrywki sportowe w piłce siatkowej, które zostały zorganizowane przez p. Dyrektor Krystynę Olszówka-Łępa pod hasłem: "Niedziela na sportowo". Drużyny, które wzięły udział w rozgrywkach składały się z uczniów gimnazjum naszej szkoły wraz z rodzinami. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek i poszczególnych meczy czuwali sędziowie p. Weronika Orłowska i p. Jerzy Sterkowiec. Każda drużyna odznaczała się wysokim poziomem umiejętności oraz uśmiechem na twarzy. Po zaciętych meczach ogólna klasyfikacja przedstawia się następująco:
1 miejsce: Rodzina Matug
2 miejsce: Rodzina Stepek
3 miejsce: Rodzina Augustyn
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Opiekunami rozgrywek była
p. E. Lebryk oraz p. S. Pikus.

 
II Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V.

Dnia 18 kwietnia 2013r w naszej szkole odbył się etap rejonowy II Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego. Najlepsze wyniki w naszej gminie osiągnęli:
1.Julia Jodłowska - SP Joniny,
2.Jakub Wantuch - SP Ryglice,
3.Aleksandra Golec - ZSzP w Zalasowej, Jakub Sus - SP Ryglice,
4.Weronika Golec - SP Joniny,
5.Mikołaj Kusek - ZSzP w Zalasowej.
Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w finale, który odbędzie się 8 maja 2013r. w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej.
Koordynator: Janina Usarz

 
KONCERT AKORDEONOWY

Dnia 18 kwietnia 2013 roku Naszą Szkołę odwiedził Łódzki Duet Akordeonowy. Zespół muzyczny w składzie Zbigniew Sobieraj i Kazimierz Barański przybliżył nam uroki muzyki klasycznej w nowoczesnych aranżacjach. Mogliśmy posłuchać utworów J. S. Bacha, W.A. Mozarta, S. Moniuszki , N. Paganiniego, A. Chaczaturiana. Artyści dokonali także przeglądu polskich tańców ludowych: krakowiaka, kujawiaka, mazura. Talentem i umiejętnościami muzycznymi mieli okazję wykazać się także nasi uczniowie. Nie zabrakło również lekcji budowy i gry na akordeonie. Koncert wszystkim bardzo się podobał, choć na co dzień większość z nas słucha innej muzyki. Tym bardziej więc miło było zapoznać się z arcydziełami światowymi.

zobacz zdjęcia

 
Kłebek

KŁĘBEK - TRZY W JEDNYM - REKORD GUINESSA - PROMOCJA STOLICY EURO 2012 WARSZAWY I POMNIK UPAMIĘTNIAJĄCY EURO 2012 W POLSCE .
Świetlica szkolna prowadziła akcję zachęcającą dzieci oraz uczniów do przynoszenia kłębków różnokolorowej włóczki. Codziennie zwijaliśmy włóczkę na kłębek po którego w miesiącu kwietniu 2013 r. przyjechał p. Marek Galas. Z rąk uczniów odebrał kłębek i opowiedział nam o swojej akcji. Poinformował nas, że celem projektu jest tworzenie największego na świecie kłębka z różnokolorowej włóczki. Minimalny rozmiar to średnica 10 m. Na kłębek zostanie nałożony pokrowiec z wzorem piłki do gry zrobiony na drutach. Każda łata pokrowca będzie zawierać flagę innego kraju. Okrągły kłębek ukryty w szklanej kuli stanie w Warszawie. Stanie się on częścią większej konstrukcji - kuli umieszczonej w koronie symbolizującej drzewo. Symbol ten ma przypominać o wartości człowieka niezależnie od narodowości. Jest to akcja międzynarodowa. Projekt ma równocześnie promować naszą stolicę na arenie międzynarodowej. Każdy może włączyć się do akcji. My jako szkoła zostaniemy zapisani do protokołu angażujących się w powstanie projektu.
NA TYM NASZA AKCJA SIĘ NIE KOŃCZY. W DALSZYM CIĄGU ZACHĘCAMY WAS DO PRZYNOSZENIA KŁĘBKÓW WŁÓCZKI NA ŚWIETLICĘ SZKOLNĄ. OPIEKUNEM SZKOLNEJ AKCJI JEST PANI S. BARDO.

zobacz zdjęcia

 
Żywa lekcja historii w Spichlerzu w Ryglicach.

Klasy III gimnazjum oraz młodzież uczestnicząca w projekcie Równać Szanse odbyła wycieczkę do zabytkowego Spichlerza w Ryglicach. Młodzież zwiedziła wystawę Ikon Beaty Olszewskiej, wykonanych tradycyjną techniką przy użyciu naturalnych składników. Wycieczka ta była dla wszystkich uczestników żywą lekcją historii. Dodatkowo uczniowie klas III gimnazjum zapoznali się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Majorka w Ryglicach. Podczas wyjazdu opiekę nad uczniami sprawowali: p. Leszek Sutkowski, p. Jolanta Sarad, p. Barbara Gutkowska.

Klasy III gimnazjum oraz młodzież  uczestnicząca w projekcie Równać Szanse odbyła wycieczkę do zabytkowego Spichlerza w Ryglicach. Młodzież zwiedziła wystawę Ikon Beaty Olszewskiej, wykonanych tradycyjną techniką przy użyciu naturalnych składników. Wycieczka ta była dla  wszystkich uczestników żywą lekcją historii. Dodatkowo uczniowie klas III gimnazjum  zapoznali się z ofertą  edukacyjną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Majorka w Ryglicach. Podczas wyjazdu opiekę nad uczniami sprawowali: p. Leszek Sutkowski, p. Jolanta Sarad, p. Barbara Gutkowska.

 
<< pierwsza < poprzednia 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 następna > ostatnia >>