SZKOŁA

Pozostałe

Lista odwiedzin

Odsłon : 868631


Designed by:

Błąd
  • XML Parsing Error at 1:286. Error 9: Invalid character

skanuj0001Miło nam poinformować, ze kolejny nasz zalasowianin otrzymał tytuł doktora. Jest nim pan Jarosław Kawa, obecnie nauczyciel Publicznego Gimnazjum przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej.
Dr Jarosław Kawa, syn Stanisława i Teresy Kawa, ur. 29 lipca 1970 r. w Tuchowie. Szkołę średnią ukończył w Tarnowie. Studiował w PAT w Krakowie - IT w Tarnowie, WSP w Rzeszowie, tytuł doktora uzyskał w UPJP II w Krakowie. Publiczna obrona pracy doktorskiej odbyła się 17 maja 2012 r. w Krakowie. Promocja doktorska miała miejsce na Wawelu w dniu 11 stycznia 2013 r.
W latach 1994 -1996 pracował jako realizator dźwięku w studiu emisyjnym RDN- Małopolska. Od 1997 roku związany z pracą w szkolnictwie. Pracował w szkołach gimnazjalnych i podstawowych powiatu tarnowskiego (Szynwałd, Lubcza). W okresie studiów interesował się historią regionu tarnowskiego. Wydał książkę Antoni Michalik 1919-1985. Proboszcz w Ryglicach. Ukazał w niej osobowość zasłużonej postaci dla Ryglic, na tle powojennej historii tego miasteczka. Z okazji okrągłej rocznicy lokacji Ryglic opublikował artykuł 700-lecie Ryglic. Rys historyczny. Jest autorem ksiązki dotyczącej życia i działalności jezuity Sebastiana Lachowskiego (1731-1794), który pełnił funkcję kaznodziei króla Stanisława Augusta Poniatowskiego zatytułowanej Bóg i człowiek w nauczaniu kaznodziei królewskiego Sebastiana Fabiana Lachowskiego SJ (1731-1794). W roku 2013 opublikował artykuł Krótka historia wrażliwości - o. Henryk Pagiewski (1930-2000). Obecnie pracuje nad kolejną biografią, która będzie poświęcona o. dr Henrykowi Pagiewskiemu (1930-2000), profesorowi WSD w Tuchowie i ATK w Warszawie, z którym autor był spokrewniony.

Wg przekazu spisała K. Olszówka-Łępa

skanuj0002

skanuj0003

 

25.02.2013 r. w naszej szkole odbyły się zawody sportowych o mistrzostwo gminy w siatkówce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyny chłopców i dziewcząt zdobyły MISTRZOSTWO GMINY RYGLICE i będą reprezentować naszą szkołę w półfinale powiatowym, które odbędą się 8 marca dla dziewcząt i 11 marca dla chłopców w Gromniku.

Bez-nazwy-1

Stepek Adrian, Galas Paweł, Stepek Przemysław, Nalepa Mateusz, Sarad Damian, Stańczyk Rafał, Krawiec Dawid, Czarnik Damian

Bez-nazwy-2

Chaim Bernadeta, Morawska Patrycja, Orłowska Weronika kpt., Kozioł Aleksandra, Kluzek Gabriela, Przybyłek Justyna, Wrona Ewa, Zabawa Gabriela, Kos Ewelina

25.02.2013 r. w naszej szkole odbyły się zawody sportowych o mistrzostwo gminy w siatkówce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyny chłopców i dziewcząt zdobyły MISTRZOSTWO GMINY RYGLICE  i będą reprezentować naszą szkołę w półfinale powiatowym, które odbędą się 8 marca dla dziewcząt i 11 marca dla chłopców w Gromniku.

 

28 lutego 2013 r. uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalasowej odebrali nagrody za drugie miejsca w konkursie literackim "Nie! Nałogom!" zorganizowanym przez GKRPAiN oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Ryglicach. Leon Kłusek i Krzysztof Chaim odebrali piękne albumy oraz statuetki. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy. Patronat nad konkursem objęła i nagrody wręczała Burmistrz Ryglic pani Teresa Połoska. Laureaci zaprezentowali swoje wiersze i fraszki, które były przyjęte gromkimi brawami. Pani wicedyrektor Marta Galas wraz
z pedagogiem szkolnym Katarzyną Kupiec były dumne patrząc jak zalasowska młodzież, dzięki swoim talentom, rozpowszechnia idee przeciwdziałania nałogom i godnie reprezentuje naszą szkołę na forum gminy. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy im i ich kolegom i koleżankom aby zawsze mówili NIE! NAŁOGOM

zobacz zdjęcia

 

zolnierzewykleci

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" - polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych - żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku.
- Być może lepszym terminem byłoby, że to nie tyle żołnierze byli wyklęci, ale czasy były przeklęte. Bo to były przeklęte czasy. Kiedy Polak strzelał do Polaka i kiedy sami Polacy w służbie złej sprawie niszczyli nasze szanse narodowe, niszczyli nasze poczucie godności i wartości - mówił prezydent Komorowski uczniom w Puławach, nawiązując do represji, jakie spotkały "żołnierzy wyklętych" ze strony komunistycznych władz.
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w całej Polsce odbyły się upamiętniające ich uroczystości. W naszej szkole również uczczono ten dzień uroczystym apelem z pocztem sztandarowym i odśpiewaniem hymnu państwowego, minutą ciszy za Żołnierzy Wyklętych oraz wspomnieniem zamordowanych w Katyniu: Franciszka Oskarbskiego i Kazimierza Wróbla, których tablice upamiętniające znajdują się na terenie naszej szkoły.

zobacz zdjęcia

 

pilkasiatkowa25 lutego 2013r w budynku naszej szkoły, odbyły się gminne zawody w piłce siatkowej dla uczniów gimnazjum. Drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum zdobyła I miejsce, drużyna chłopców III miejsce.

dyplom-II-001

 
<< pierwsza < poprzednia 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 następna > ostatnia >>

Losowe zdjęcie

Inne portale

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Imieniny:

Dzisiaj : Tomasza Maurycego