Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych


Od 12 do 25 marca
br.
funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne,
jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Rodzicu,

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br.
  W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole.
  Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

 

 

Podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Zadzwoń pod numer 800 190 590!

 

 
Pasowanie na czytelnika

"Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem"
/Kornel Makuszyński/

PnCz6110 marca 2020 r. biblioteka szkolna oficjalnie przyjęła w poczet czytelników uczniów klas I. Głównym przesłaniem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z zasobów biblioteki, rozważnego korzystania z książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytelniczych.

Pierwszoklasiści obejrzeli wspaniałe przedstawienie przygotowane przez artystów z klas II pod czujnym okiem wychowawczyń. Podniosłym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów przyrzeczenia o zachowaniu szacunku do książki. Następnie został dokonany akt pasowania, poprzez dotknięcie ramienia każdego ucznia dużą kolorową książką i wypowiedzenie słów: "pasuję cię na czytelnika".
O uroczystym wydarzeniu będzie podopiecznym przypominał pamiątkowy dyplom wręczony przez Pana Dyrektora.
Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książki oraz by zawsze była dla nich tym, czym jest w wierszu Kornela Makuszyńskiego pt. "Do młodych czytelników":
"A książka, miła książka, zawsze będzie z nami
I jak żołnierz na warcie stanie w bibliotece.
Tylko skiniesz, a ona na skrzydłach przyleci
I zacznie ci cudowne opowiadać dzieje.
W dzień pochmurny jak promień słoneczny zaświeci,
A gdy ci smutno będzie, w głos się roześmieje".

Galeria zdjęć

 
Bezpieczeństwo - Ważna Sprawa!

W bieżącym roku szkolnym klasy pierwsze przystąpiły do udziału w XI - tej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Celem akcji jest pokazanie dzieciom, jak uniknąć zagrożeń podczas codziennych aktywności - na drodze, w domu, szkole oraz Internecie. Realizacja programu odbywała się podczas zajęć edukacyjnych, a jego podsumowaniem było rozwiązanie Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa. W nagrodę za wytrwałą pracę oraz posiadaną wiedzę klasy otrzymały dyplomy, a szkoła Certyfikat.

 

Cer11

Wychowawczynie klas I

M. Drożdż
M. Bardo

 
Ogólnopolska Akcja Czytelnicza "Nowe Przygody Gangu Słodzików" zakończona! Nagroda już w bibliotece!

sbio14Miło nam poinformować, że biblioteka Szkoły Podstawowej w Zalasowej wzbogacona została o nowe książki. Klasy pierwsze uczestnicząc w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Nowe Przygody Gangu Słodzików", wywalczyły Nagrodę Główną w wysokości 3000 zł. Otrzymana kwota w całości przeznaczona została na zakup pozycji bibliotecznych uwzględniających potrzeby czytelnicze najmłodszych. Zakupione woluminy posiadają różnorodną tematykę - od gotowania przez podróże, aż do starożytnych cywilizacji. Uczniowie z zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy pomagali w rozpakowywaniu książek. Pozytywne emocje, które im towarzyszyły, utwierdzają w przekonaniu, że wysiłek zawsze się opłaca.
Wierzymy, że dzięki takim akcjom dzieci będą sięgały po książki od najmłodszych lat, a czytanie stanie się dla nich przyjemnością i wyprawą we wspaniały świat wyobraźni.

Agnieszka Dudowicz-Kawa
Magdalena Drożdż
Maria Bardo

Galeria zdjęć

 
Spotkanie poświęcone obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

zw6

W dniu dzidiejszym uczniowie klas IV-VIII spotkali się w celu uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W montażu słowno-muzycznym przygotowanym pod kierunkiem P. Marty Śliwińskiej-Lech oraz P. Izabeli Ilcewicz uczniowie przypomnieli nierównią walkę i trwanie w konspiracji żołnierzy antykomunistycznego podziemia tzw. "Żołnierzy Wyklętych". Dla nich koniec II wojny światowej nie przynióśł upragnionej wolności, wybrali więć walkę. Skazywani na śmierć w pokazowych procesach, byli pozbawiani nie tylko życia ale też prawa do pamięci o ich czynach.

Spotkanie było także kolejną okazją do przypomnienia podstawowych zasad profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>