Sukces naszych młodych matematyków!

Mogalopl2Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku.

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny przystąpiliśmy do konkursu z dużymi sukcesami:

Dawid Lebryk -wygrał obóz naukowy, puchar i medal /1 miejsce w województwie i 2 w kraju/

Paweł Malig - darmowy udział w VII edycji /6 miejsce w województwie i 52 w kraju/

Miłosz Markiewicz -czasopismo LOGI /9 miejsce w województwie i 95 w kraju/

Tomasz Drozd - darmowy udział w VII edycji /5 miejsce w województwie i 53 w kraju/

Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom pani Janinie Usarz i Danucie Cius!

 
DZIEŃ Z PANEM POLICJANTEM

SzP11525 października 2018 r. w grupach przedszkolnych oraz oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie z panem policjantem mł. asp. Danielem Barnasiem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas poruszania się po drodze. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowania. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Marta Galas

Galeria zdjęć

 
Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego 2018r.

Czyt1Dnia 23 października 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej, nastąpiło uroczyste rozdanie nagród laureatom w konkursie "Najaktywniejszy czytelnik wakacji w Gminie Ryglice 2018r". Konkurs ten został zorganizowany już po raz szósty. Celem konkursu było zachęcenie do czytania książek w okresie wakacji, zaproszenie do częstszego korzystania z usług Biblioteki, promowanie aktywności twórczej, a także popularyzowanie literatury wśród dzieci i młodzieży. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Kwalifikację do konkursu otrzymało 42 uczestników z trzech Bibliotek:
- Ryglice 15 osób
- Zalasowa 24 osoby (w tym 1 uczestniczka z Woli Lubeckiej)
- Lubcza 3 osoby
Najliczniejszą grupą biorącą udział w konkursie była zalasowska szkoła, co nas niezmiernie cieszy.pob11 
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe "imienne" medale.
Wszystkim składamy gratulacje i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej odsłonie konkursu.
Pamiętajmy: "Kto czyta książki - żyje podwójnie".

Burza Małgorzata

 
Szkolny Festyn podsumowujący akcję "Odblaskowa szkoła 2018"

OSzP1423.10.2018 r. na hali sportowej w Zalasowej odbył się Szkolny Festyn podsumowujący akcję "Odblaskowa Szkoła 2018". Rozpoczął go dyrektor szkoły Leszek Sutkowski przedstawiając program festynu i zapraszając wszystkich do pełnego zaangażowania w przebieg imprezy.
W podsumowaniu akcji brały udział klasy IV - VIII szkoły podstawowej. Spotkanie rozpoczęło się od rozstrzygnięcia konkursów: "Odblaskowy Symbol Narodowy na 100 lecie Niepodległej", "Odblask dla czworonoga", "Szkolny konkurs wiedzy o BRD", "Klasowa gazetka o tematyce BRD". Następnie najlepsi reprezentanci klas IV - VIII rywalizowali w rowerowym torze przeszkód. Kolejnym zadaniem w ramach współzawodnictwa między klasami był szkolny konkurs wiedzy o ruchu drogowym. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs "Dekalog bezpieczeństwa", "Spot reklamowy promujący bezpieczne poruszanie się po drodze" i konkurs plastyczny "Jestem widoczny , jestem bezpieczny". Dyrektor szkoły wręczał zwycięzcom odblaskowe nagrody w postaci: znaczków, opasek, smyczy, worków na obuwie. Ponadto nagrody stanowiły książki, dyplomy i różne sympatyczne gadżety, a najlepsze klasy dostawały bonus w postaci dnia bez pytania. Atmosfera spotkania była radosna. Kibicowaniu nie było końca. Na zakończenie dyrektor dokonał podsumowania tegorocznej akcji "Odblaskowa szkoła" i kolejny raz uczulał wszystkich uczniów na konieczność dbania o bezpieczeństwo własne i innych oraz promowanie akcji noszenia odblasków.

Galeria zdjęć

 
Pierwszaki w Tesco

TESCO11W ramach programu "Od uprawy do potrawy" uczniowie klas pierwszych udali się na Ekspedycję Smaków do sklepu Tesco w Tarnowie. Podczas warsztatów prowadzonych przez p. Jadzię mogli spróbować, dotknąć, powąchać różnych znanych i nieznanych owoców i warzyw. Następnie poznawali wiele zdrowej żywności sprawdzając ich etykiety. Finałem ekspedycji było zrobienie sałatki owocowej i uzupełnienie piramidy zdrowego żywienia.

Krystyna Olszówka-Łępa

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>