"Szkoła demokracji"

20171002 093903Wrzesień w naszej szkole to czas działań w ramach kampanii wyborczej do Samorządu Uczniowskiego. Wybory odbyły się 2 października. Wcześniej kandydaci przygotowali plakaty, na których zaprezentowali swoje zamierzenia oraz zaprezentowali siebie i swoje pomysły w czasie Debaty Wyborczej. Osobiście zachęcali wyborców, aby oddali oni na nich swój głos.
Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum. Komisja wyborcza w składzie: Aleksandra Galas, Patrycja Papuga oraz Karolina Chaim czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.

Nauczycielem czuwającym nad pracą komisji była opiekunka SU Alicja Klimek.

Po podliczeniu głosów ustalono skład Samorządu Uczniowskiego

PRZEWODNICZĄCA IZABELA GOLEC
Z-CA PRZEW. AGATA ZABAWA
Z-CA PRZEW. DOMINIK MAZUR
KURENDARZ KRYSTIAN KNAPIK

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy udanej kadencji!

Alicja Klimek

Galeria zdjęć

 
Zapraszamy wszystkich na Bieg Odblaskowy!

Bieg

 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

22155266 1664303210266565 1129478553 n

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. W tę inicjatywę włączyła się Biblioteka Publiczna w Zalasowej organizując głośne czytanie dla przedszkolaków z grupy "Biedronki" z Publicznego Przedszkola w Zalasowej. Zaproszonym gościem , który przeczytał dzieciom opowiadanie H. Bechlerowej pt. "Jak Kolczatek szukał mieszkania" był Burmistrz Gminy Ryglice pan Bernard Karasiewicz. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło ,,przejście" do pięknego jesiennego lasu, w którym to właśnie pan Burmistrz w roli jeża, czekał na przedszkolaków. Dzieci po raz pierwszy spotkały się z taką formą czytania. Bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, układały kolejność kart obrazkowych do czytanego utworu. Był również czas na wspólną zabawę integracyjną, w kole, a także relaksacyjną z gazetami. Przedszkolacy wykonali wspólnie "Jeża" zrobionego z wcześniej przygotowanych na zajęciach w przedszkolu ,odbitych z farb dłoni. Na koniec spotkania dzieci wręczyły podziękowanie panu Burmistrzowi za wspólnie spędzony czas oraz zostało wykonane wspólne zdjęcie. Spotkanie przygotowała pani bibliotekarz Monika Zegar oraz wychowawczyni grupy pani Anna Prus. Głośne czytanie rozwija wyobraźnię, buduje więzi między dorosłym a dzieckiem, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

A.Prus

Galeria zdjęć

 
Leć latawcu, leć!

043-DSCN7335

W jesienne sobotnie popołudnie dzieci uczęszczające do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej wraz z rodzicami wzięły udział w Święcie Latawca obchodzonym przez naszą społeczność już po raz drugi. Po zebraniu się uczestników przed Pałacem pod Dębami wszyscy uroczyście wyruszyli na polanę przy ul. Karpackiej - tam odbyła się główna część obchodów, czyli konkurs na najlepszy latawiec. Oceniano wygląd latawca, wykonanie z ekologicznego tworzywa, a także obecność elementów odblaskowych,znaków drogowych oraz zdolność latania.

Dzieci i rodzice wraz z ich kolorowymi, ciekawie wykonanymi latawcami stworzyli fenomenalne widowisko. Wszystkim zgromadzonym należą się słowa uznania i ogromne brawa za pomysłowość i zaangażowanie. Jury wyłoniło zwycięzców, którzy skonstruowali najbardziej oryginalne i lotne latawce spełniające kryteria konkursu. Każdy uczestnik otrzymał upominek. Kolejnym punktem w planie tego wyjątkowego dnia były wspólne zabawy na boisku przy ul. Sportowej. Na zakończenie obchodów Święta Latawca wszyscy obecni mieli okazję skosztować pyszne ziemniaczki prosto z ogniska przygotowane przez Panów Stażaków z OSP Zalasowa, którzy też czuwali nad przebiegiem całej imprezy. Wszystkim osobom biorącym udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu Dnia Latawca serdecznie dziękujemy! I już nie możemy doczekać się kolejnej edycji tej uroczystości w naszej miejscowości!

Galeria zdjęć

 
"Jak będę duży, zostanę strażakiem!"

20170927 123930

Dnia 27 września dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych odwiedziły strażaków. Kilka dni wcześniej jednostka OSP Zalasowa otrzymała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy, a najmłodsi nie mogli się doczekać, by zobaczyć go z bliska. Najpierw przedszkolaki zwiedziły remizę, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy z historii jednostki, obejrzały dokładnie ubranie bojowe, przeszły nawet małe szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. W końcu przyszedł czas na nowy wóz strażacki! Strażacy zaprezentowali sprzęt ratowniczy, włączyli syrenę, wyjaśnili dokładnie na czym polega ich praca. Dzieci były zachwycone mogąc usiąść w wozie i poczuć się, jak prawdziwi ratownicy! Dopełnieniem tej wizyty była możliwość "gaszenia pożaru" z szybkiego natarcia. Na zakończenie tej ciekawej wizyty przedszkolaki wręczyły dzielnym strażakom laurkę, dziękując za zaproszenie oraz słodki poczęstunek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>