Praca plastyczna grupowa "Strój ludowy naszego regionu" w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego- Piękna Nasza Polska Cała.

SLNR8W tym przedsięwzięciu plastycznym, które było dedykowane wyjątkowemu świętu -100 rocznicy odzyskania niepodległości wzięło udział 40 dzieci z klas 1 - 3 wraz z rodzicami. Przedstawili oni różnymi technikami plastycznymi piękno naszych regionalnych strojów.-Krakowiaków Wschodnich. Były to rysunki kredkami ołówkowymi, malowanki farbami plakatowymi, wyklejanki tekstylne, malowanie plasteliną i kompozycje półprzestrzenne i przestrzenne. W tych pracach widać zaangażowanie całych rodzin, była to też okazja do wspólnego spędzenia czasu w sposób twórczy i pożyteczny. Jury w składzie - mgr L. Sutkowski, mgr M. Surmacz, mgr Katarzyna Radziszewska i mgr Siwek-Słomska miało trudne zadanie z wyborem najpiękniejszych prac. Ostatecznie lista laureatów przedstawia się następująco:
I miejsce - Julia Łępa kl. II a,
II miejsce - Dagmara Trojan kl. II b,
III miejsce - Przemysław Skruch kl. II a.
Wyróżnienia:
Karol Machota kl. II a
Radosław Wolski kl. II b
Zuzanna Olszówka kl. II a
Oliwia Tokarz kl. II a
Zuzanna Kwiek kl. II a
Joanna Kluzek kl. II b,
Gabriela Gutkowska kl. II a,
Wystawa w głównym korytarzu szkolnym budzi ogromne zainteresowanie. Wszyscy, którzy podjęli się przedstawić w plastyczny sposób ludowy strój naszego regionu otrzymali nagrody. Szkolny wernisaż pokazuje, iż warto było podjąć się tej pracy plastycznej.

Organizator: Jolanta Sarad

Galeria zdjęć

 
Najlepsi w Gminie

PK18

 
"SKĄD MAMY WODĘ W KRANIE?"

SBW13SBW11Pod takim tytułem Spółka Komunalna "Dorzecze Białej" w Tuchowie zorganizowała konkurs plastyczny dla dzieci uczęszczających do przedszkoli i szkół klas I- III, zlokalizowanych na terenie gmin: Ciężkowice, Rzepiennik Strzyżewski, Ryglice i Tuchów. Wyróżnione prace plastyczne (28) znajdują się w kalendarzach Spółki na rok 2019. Oto laureaci naszej szkoły: Patrycja Piątek-przedszkole-op. p. Małgorzata Siwek-Słomska. Bartłomiej Kozak -kl. 02- op. p. Marta Galas. Zuzanna Kwiek- kl. 2a- op. p. Jolanta Sarad. Gratulujemy laureatom i wszystkim dzieciom, które wzięły udział w tym konkursie.

K. Olszówka-Łępa

 
Dziękujemy za pomoc dla Uli!

KLO

 
Boże Narodzenie w Bibliotece Publicznej w Zalasowej

SBPZ1Zbliżające się Święta Bożego Narodzenie stały się dobrą okazją do zorganizowania spotkania poświęconego tej tematyce. W czwartek 13 grudnia budynek Biblioteki Publicznej wypełnił się dziecięcym gwarem oraz rozbrzmiewał przepięknymi kolędami i pastorałkami. To wszystko działo się za sprawą klas pierwszych, które pojawiły się w skromnych progach biblioteki w towarzystwie swoich pań wychowawczyń. Pani Anna Błazień przybyła z klasą I a, natomiast p. Krystyna Olszówka-Łępa przywędrowała z uczniami klasy I b .
W pierwszej części spotkania wspólnie rozmawialiśmy o nadchodzących świętach, następnie dzieci obejrzały filmik przybliżający im symbolikę i tradycję Świąt Bożego Narodzenia. Uzyskane informacje "pierwszaki" wykorzystały w Quizie bożonarodzeniowym. Każda klasa została podzielona na trzy grupy 4-5 osobowe, po czym wybierała lidera oraz nazwę grupy. W klasie 1a dzieci nazwały się: Szybkie pioruny, Śnieżynki oraz Błyskawice. Natomiast w klasie 1b nazwy były następujące: Gwiazdeczki, Miśki z Nowego Jorku i Czytelnicy. Gdy każda grupa ustaliła i zatwierdziła swoją nazwę rozpoczęło się losowanie pytań. Dzieci maksymalnie skupione pracowały zespołowo rozwiązując zadania i udzielając poprawnej odpowiedzi. W quizie nie liczył się wynik lecz wspólna zabawa ukoronowana wręczeniem słodkiego upominku oraz zakładki do książki każdemu z uczestników. Na zakończenie pierwszej części spotkania uczniowie wysłuchali pięknego i wzruszającego opowiadania pt: "Prawdziwe Boże Narodzenie." Druga część zajęć została poświęcona pracom manualnym. Z wcześniej przygotowanych materiałów dzieci "ubierały" własne papierowe choinki, wiążąc na nich bombki i upiększając gwiazdą. Twórczy talent dzieci można podziwiać na załączonych zdjęciach.
Na zakończenie spotkania czekała mnie miła niespodzianka uczniowie wręczyli mi świąteczny upominek, który zdobi biblioteczne biurko. Pierwszoklasiści opuszczali bibliotekę z uśmiechem na twarzach pozostawiając po sobie mnóstwo dobrej energii i entuzjazmu, który udzielił się pani bibliotekarce. W spotkaniu udział wzięło 27 dzieci.

Małgorzata Burza

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>