Uwaga!

Z dniem 28.01.2019 ulegają zmianie długości przerw międzylekcyjnych oraz plan zajęć dydaktycznych.
Proszę o zapoznanie się z nimi poprzez e-dziennik

DZWONKI:

Sukcesy naszych młodych artystów!

KIPZ1KIPZ2

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

received 291526241720688

13 stycznia po raz kolejny wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku zbierali pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Zebrana kwota to: 3959,70 zł

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, zaangażowanym nauczycielom i rodzicom oraz młodzieży.

FOTY

Bezpieczne ferie

W dniu dziesiejszym uczniów naszej szkoły odwiedził nasz dzielnicowy P. Mariusz Nalepa. W trakcie krótkiej prelekcji przypomniał najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku w trakcie ferii zimowych i apelował o rozwagę w trakcie zabaw na śniegu i lodzie.  Uczniom klas starszych przypomiał o odpowiedzialności za swoje zachowania i czyny w związku z aktami wandalizmu na terenie naszej miejscowości.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych ferii!!!!

Wycieczka do liceum plastycznego

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pojechali do liceum plastycznego w Tarnowie. Razem z nami wybrali się uczniowie ze szkoły podstawowej w Ryglicach. Po dojechaniu na miejsce podzieliliśmy się na dwie grupy - pierwsza brała udział w zajęciach z grafiki, a druga - z tkaniny artystycznej (później grupa graficzna bierze udział w zajęciach z tkaniny i na odwrót). Na zajęciach z grafiki robiliśmy prace techniką, która polegała na zamalowaniu tuszem blatu stołu, położeniu na nim kartki i naszkicowaniu rysunku ołówkiem. Przynosiło to bardzo ładne efekty, zwłaszcza, że tusze miały trzy różne kolory: czarny, różowy i niebieski. Później oprowadziła nas uczennica liceum, Magda. Pokazała nam wszystkie klasy i opowiedziała trochę o szkole. Następnie nasza grupa skierowała się na zajęcia z tkaniny artystycznej. Pani, która je prowadziła wytłumaczyła nam wszystko co i jak mamy robić: jak rozdzielać włókna wełny czesankowej, jak umiejętnie wbijać igłę, żeby się nie skaleczyć itd. Było to bardzo odstresowujące i przyjemne. Technika nie była wbrew pozorom trudna, a nawet zbyt łatwa. Na koniec wszystkich zajęć można było wziąć swoje prace i zabrać do domu. Pobyt w plastyku to bardzo miłe doświadczenie, które mogło nawet uświadomić komuś do jakiej szkoły chce pójść.

Helena Kulesa

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>