W dniu 13 września uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w marszu do Zalasowskiego Miejsca Pamięci na cmentarzu parafialnym w Zalasowej oraz pod Dęby Pamięci. Klasy 1-3 wysłuchały apelu w budynku szkoły.

Podczas uroczystości przypomniane zostało męczeństwo Polaków w czasie II wojny światowej, którzy w okrutny sposób od początku kampanii obronnej zostali potraktowani przez Niemców i Rosjan.

Pani Dyrektor wraz z przybocznymi sztandaru złożyła wiązanki kwiatów, a przedstawiciele klas zapalili znicze przy miejscach pamięci, oddając tym samym hołd poległym.

Ksiądz proboszcz poprowadził modlitwę za wszystkie ofiary II wojny światowej.

Uczczono również pamięć strzelca Jakuba Sołtysa, który poległ w czasie kampanii wrześniowej, a jego grób znajduje się w Zalasowej.

Wrzesień jest szczególnym miesiącem, w którym oddajemy hołd wszystkim tym, którzy walczyli i ginęli za nasz kraj, przypominając nieustannie dwie daty – 1 i 17 września.

« z 2 »